Sezai Karakoç’la görüştüğünü söyleyen Ali Haydar Haksal: Muhafazakarlar milliyetçiliğe ve kemalizme evriliyor, 10 Kasım’da paylaşımlar yapılıyor

Milli Gazete Yazarı Ali Haydar Haksal, Selim Akduman’ın Youtube kanalında Türkiye’deki dindar camianın değişimine karşı uyardı.

Haksal, Ak Parti’nin MHP ile kurduğu ittifakın da etkisiyle dindar/muhafazakar camiada milliyetçiliğin ve kemalizmin yükselişe geçtiğini belirterek ‘Muhafazakarlarda aşama aşama milliyetçiliğe, ulusalcılığa, kemalizme doğru evrilme var. Artık 10 Kasımlarda paylaşımlar yapılıyor’ dedi.

Ümmetçi eksenden uzaklaşılmaması gerektiğini belirten Haksal ‘Milli Görüş’ün tabanı da milliyetçilikten etkileniyor maalesef. Muhafazakar camiada değişim yaşanıyor. Bunda en büyük sorumluluk entelektüellerimizin iktidarla bütünleşmeleri. Bütün bu sorunları Sezai Karakoç’la da görüştük Kadir Gecesi münasebetiyle. Bizim yapacağımız son anımıza kadar mücadele edip anlatmak dedik’ ifadelerini kullandı.

- İslami Analiz, Türkiye bölümünde yayınlandı
https://islamianaliz.com/haber/7481566/sezai-karakocla-gorustugunu-soyleyen-ali-haydar-haksal-muhafazakarlar-milliyetcilige-ve-kemalizme-evriliyor-10-kasimda-paylasimlar-yapiliyor