Erdoğan 'Gözden geçireceğiz' demişti: Ak Parti milletvekili İstanbul Sözleşmesi'ne sahip çıktı

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Canan Kalsın, herhangi bir tartışmayı bile ‘şiddet’ kapsamına sokup karı-koca arasında arabuluculuğu yasaklayan ve LGBT gibi ahlaksız fiilleri güvence altına alan İstanbul Sözleşmesi’yle ilgili, “Ben 1-2 madde üzerinden yanlış algı yaratılmasını doğru bulmuyorum. Orada muhafazakar kadınlar da, göçmen kadınlar da, dini inanışlarla alakalı koruma maddeleri de var. Körün fili tarifi gibi birkaç maddenin bağlamından kopartılarak anlatılmasının yanlış ve hesaplı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Kalsın, Erdoğan’ın sözleşmenin gözden geçirileceği yönündeki sözlerinin hatırlatılıp, “Yanlış bilgi mi veriliyor, siz yeniden anlatacak mısınız” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Cumhurbaşkanımız konudan haberdar, bilgili. Hanımefendinin 25 Kasım’da yapmış olduğu konuşma da var. Toplumdan gelen talepler üzerine kanunlar yapılır. Uygulamada sıkıntılar varsa, -ben Cumhurbaşkanımızın bunu kastettiğini düşünüyorum- yanlış anlaşılan noktalar varsa onların tekrar incelenmesi, gözden geçirilmesidir. Siyaset yapan insanlarız toplumun hassasiyetlerinin dışında davranmamız mümkün değil.”

- İslami Analiz, Türkiye bölümünde yayınlandı
https://islamianaliz.com/haber/7471657/erdogan-gozden-gecirecegiz-demisti-ak-parti-milletvekili-istanbul-sozlesmesine-sahip-cikti