"Ramallah hükümetinin Gazze’deki memur maaşlarını kısmak için öne sürdüğü gerekçeler ve kanıtlar kabul edilemez"

Filistin’de faaliyet gösteren İslamî Cihad Hareketi liderlerinden Muhammed El-Hindi, Ramallah hükümetinin Gazze’deki memur maaşlarını kısmak için öne sürdüğü gerekçeleri reddettiklerini söyledi.

El-Aksa Televizyonuna kararı değerlendiren El-Hindi, 'Memur maaşlarını kısmak için öne sürülen gerekçeler ve kanıtlar kabul edilemez. Buradaki memurların maaşlarını azaltma işinin Ramallah’taki hükümetin mali kriziyle bir ilgisinin olduğuna inanmıyorum. Bu konuda öne sürdüğü deliller ikna edici olmaktan uzak' dedi.

El-Hindi, 'Maaşlardan kaynaklanan bir kriz varsa, neden sadece Gazze memurlarına uygulanıyor? Kriz varsa Gazze gibi Batı Şeria memurlarına da uygulanmalı' ifadesini kullandı.

Filistin Yönetiminin işlerine hakim olmadığını ve yıkılmış durumda olduğunu belirten El-Hindi, Filistin halkının çıkarı için Filistin Kurtuluş Örgütünün yeniden yapılandırılmasına ihtiyaç duyduklarını ifade etti.

Rami Elhamdallah yaptığı açıklamada, hükümetin son 10 yılda Gazze’ye 17 Milyar dolar yardım aktardığını iddia etti.

Filistin Yönetiminin mali kriz bahanesiyle Gazze’deki memur maaşlarını %30-50 arasında kesmesi üzerine Gazze’de çarşı pazarın durma noktasına geldiği belirtildi.

- İslami Analiz, Filistin bölümünde yayınlandı
https://islamianaliz.com/haber/7468580/ramallah-hukumetinin-gazzedeki-memur-maaslarini-kismak-icin-one-surdugu-gerekceler-ve-kanitlar-kabul-edilemez