SETA'da neler oluyor?

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA)'ndaki işten çıkarmaların ardından istifa depremi yaşandı.

Toplum ve Medya Araştırmaları Direktörü İsmail Çağlar, Avrupa Araştırmaları Direktörü Enes Bayraklı, Strateji Araştırmaları Direktörü Hasan Basri Yalçın, SETA Strateji Araştırmacısı Veysel Kurt ve SETA bünyesinde yayınlanan Kriter Dergisi Yayın Koordinatörü Yusuf Özkır istifalarını Twitter'dan duyurdu.

İsmail Çağlar, Twitter üzerinden açıklama yaparak, "Yaklaşık 8 yıl süren SETA hikayesini bitirme kararı aldım. Bazı arkadaşlarımız işten çıkartıldı. İşten çıkarılmaları yanlış bulduğum için ayrıldım. " açıklamasını yaptı.

Çağlar'ın açıklaması şöyle:

"Yaklaşık 8 yıl süren SETA hikayesini bitirme kararı aldım. Bazı arkadaşlarımız işten çıkartıldı. İşten çıkarılmaları yanlış bulduğum için ayrıldım. Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki Büyük Türkiye mücadelesine farklı kulvarlarda elimden geldiğince katkı vermeye devam edeceğim.

Eski çalışma arkadaşlarıma başarılar dilerim. Onların da mücadeleden taviz vermeyeceklerine eminim. Hepimiz hakkında hayırlı olur inşallah."

SETA çalışanı Hasan Basri Yalçın, Yusuf Özkır, Veysel Kurt ve Enes Bayraklı da Twitter'dan ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öncülüğünde güçlü Türkiye için çalışmaya devam edecekleri’ mesajını vererek istifalarını duyurdu.

- İslami Analiz, Türkiye bölümünde yayınlandı
https://islamianaliz.com/haber/7462460/setada-neler-oluyor