Sibel Eraslan: "Doğu Perinçek Kusura Bakmasın!"

İslâmi Analiz / Haber Merkezi

Star gazetesi köşe yazarı Sibel Eraslan bugünkü köşesinde başarısız darbe girişimi sonrasında televizyonlarda yayınlanan tartışma programlarının Atatürkçülük yarışına dönüşmesini eleştirerek bu ülkede bugüne kadar gerçekleşen tüm darbelerin ortak iddiasının "Atatürkçü'lük" olduğu gerçeğini hatırlattı.

"FETÖ’yü tartışırken iş, birden Atatürkçülük yarışmasına evriliyor. Oradan Ergenekon Balyoz’a varıyor. Bilinçli bilinçsiz aşamalarla sulandırılan FETÖ tartışması, kopartılan fırtınanın gerisinde kalıyor." diyen Eraslan, birilerinin çıkıp da televizyonlarda "Darbeyi ‘’Mustafa Kemal’in Askerleri’’yiz diyen Ordu mensupları durdurdu" demesinin kabullenilemeyeceğini 15 Temmuz işgal girişiminin millet iradesiyle püskürtüldüğünü ifade etti.

Eraslan'ın bugünkü yazısından ilgili kısımlar şöyle:

"15 Temmuz işgal girişiminin millet iradesiyle püskürtülmesinin ardından değişik sesler yükseliyor. Darbeyi ‘’Mustafa Kemal’in Askerleri’’yiz diyen Ordu mensupları durdurmuş. Başkomutan’ın meydanlara inin çağrısıyla sela’ların peşinde caddeleri dolduran milyonlarsa herhalde şimdiden buhar oldu...

[...]

Anayasacılık tarihimize bakın, aslında bir darbeler resmi geçidi de olan bu müktesebatımızda tüm darbelerin ortak iddiası: Atatürkçü’lüktür... Sadece vatanperverler, milletini ülkesini sevenler için parlak bir değer, birleştirici bir lider değildir Atatürk. Maalesef onun ismini kullanarak olmadık baskılara imza atan maskeli zalimlerle, dolandırıcılarla doludur geçmişimiz... Bu ülkede darbeler dolayısıyla mağdur edilmiş kişiler; solcusu, sağcısı, islamcısıyla her kesim, Atatürkçüyüz diyen darbetörlerin elinde perişan edilmedi mi... Selçuk Parsadanlar parsayı Atatürk albümü sattıkları liderlerden toplamadı mı...

[...]

Arkadaşlarımız hiç kusura bakmasın, şimdi “eylemi biz koyduk” yarışmasının zamanı değil, ayrıca şehitler vererek duruma el koymuş milletin nazarında bu çabaların zerre değeri yok... Doğu Perinçek Bey de kusura bakmasın, hain FETÖ’nün kurşun sıkıp tank yürüterek şehit ettiği kişiler  Atatürkçü Düşünce Derneği mensupları değildi, iki haftadır şehir meydanlarını doldurarak memleket nöbeti tutanlar da ‘’Mustafa Kemal’in Askerleri’’yiz demiyorlar" 

- İslami Analiz, Gündem bölümünde yayınlandı
https://islamianaliz.com/haber/7442998/sibel-eraslan-dogu-perincek-kusura-bakmasin