İranlı rejim karşıtları yurtdışında toplaştı: Bakın destekçileri kimler?

İran İslam Cumhuriyeti karşıtları Arnavutluk’un başkenti Tiran’da buluştu. İran’da birçok terör eylemine imza atarak onlarca devrim yanlısını katleden sözde Halkın Mücahitleri Örgütü’nün bu yılki konferansına emperyalist dünyanın temsilcileri de katılmayı ihmal etmedi.

Reisi’nin Cumhurbaşkanlığının düşürülmesini, İranlıların özgürlüğünü garanti altına almak adına mevcut rejimin laik bir rejimle değiştirilmesini ve mevcut kitle imha silahlarının geliştirilmesinin durdurulmasını da talep eden katılımcılar, Halkın Mücahitleri örgütünün yıllık genel konferansında buluştular.

Bu yılki konferansa, ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Senatör Menendez, Cumhuriyetçi Senatör Ted Cruz, ABD Temsilciler Meclisi Azınlık Lideri Cumhuriyetçi Kevin McCarthy’nin yanı sıra Avrupa, ABD ve Kanada eski bakanları ve siyasi yetkilileri de dahil olmak üzere yaklaşık 30 kongre üyesi katıldı.

Halkın Mücahitleri örgütünün günümüzdeki lideri Meryem Recavi, ABD yaptırımlarına değinmeksizin “İran toplumunun, dini baskıcılık, Kovid-19 pandemisi ve açlık tarafından kuşatıldığını, bunun da beraberinde bir isyan volkanı taşıdığını” iddia etti.

Konferansta konuşan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ise, İran halkının özgürlüğü çok sevdiğini söyleyerek İslami rejimden kurtulmaları gerektiğini dile getirdi.

- İslami Analiz, İran bölümünde yayınlandı
https://islamianaliz.com/haber/7431718/iranli-rejim-karsitlari-yurtdisinda-toplasti-bakin-destekcileri-kimler