22 Nisan, 2021
Reklam

Suriye

Suriye

ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyon, Suriye'de Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) kontrolünde olan Haseke ve Şedadi'deki hastane ve hapishanelere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı kullanılmak üzere 1 milyon 200 bin dolar değerinde malzeme sağladıklarını bildirdi.

Suriye

Rusya’nın Suriye’deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi, Türkiye’nin İdlib’de M4 karayolunda ortak Rus-Türk devriyeleri yapılmasını engelleyen radikalleri etkisiz hale getirmeyi taahhüt ettiğini belirtti.

Suriye

Haftalık basın toplantısında konuşan Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD'li siyasetçilerin Suriye'de faaliyet yürüten sözde insani örgüt Beyaz Miğferler'in temsilcileriyle yaptığı görüşmelerin sıklaştığına dikkat çekti.

Suriye

Suriye Cumhurbaşkanı Basın Danışmanı Buseyna Şaban, İdlib ile ilgili Moskova anlaşmasının askeri savaşın bitmesi ve Cisr eş Şuğur ve Ariha gibi birçok bölgenin kurtarılmasını sağlayacağını belirtti.

Suriye

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad yeni bir açıklama yaparak ülkede 13 Nisan'da genel seçim düzenleneceğini ilan etti.

Suriye

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad Batı Halep'te kontrolü ele geçiren askeri birliklerini tebrik ederek, "Muhaliflerin er ya da geç yenilgiye uğrayacaklarını" ifade etti.

Sayfa: 3/2000