24 Ocak, 2021

Suriye

Suriye

Suriye resmi devlet haber ajansı SANA'da yer alan habere göre, Beşşar Esad’ın Başbakan Imad Hamis'i görevden almasına yönelik karar çıkardığı bildirildi. Hamis, 2016 yılından bu yana Suriye'de Esad’a bağlı Başbakan olarak görev yapıyordu.

Suriye

ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyon, Suriye'de Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) kontrolünde olan Haseke ve Şedadi'deki hastane ve hapishanelere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı kullanılmak üzere 1 milyon 200 bin dolar değerinde malzeme sağladıklarını bildirdi.

Suriye

Rusya’nın Suriye’deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi, Türkiye’nin İdlib’de M4 karayolunda ortak Rus-Türk devriyeleri yapılmasını engelleyen radikalleri etkisiz hale getirmeyi taahhüt ettiğini belirtti.

Suriye

Haftalık basın toplantısında konuşan Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD'li siyasetçilerin Suriye'de faaliyet yürüten sözde insani örgüt Beyaz Miğferler'in temsilcileriyle yaptığı görüşmelerin sıklaştığına dikkat çekti.

Suriye

Suriye Cumhurbaşkanı Basın Danışmanı Buseyna Şaban, İdlib ile ilgili Moskova anlaşmasının askeri savaşın bitmesi ve Cisr eş Şuğur ve Ariha gibi birçok bölgenin kurtarılmasını sağlayacağını belirtti.

Sayfa: 2/2000