İslam Antikoru Irkçılık Mikrobunu Öldürmeye Kafidir

Yine şeytan aleyhillane devrede, çocuklarını harekete geçirmeye çalışıyor. Malum ilk ırkçı şeytandır. Yaradılışını üstünlük sebebi sayarak yaratana isyan etmiştir.

Büyük şeytan Amerika da var gücü ile toplumları ifsat etmek için seferberlik ilan etmiş; ırkçılık, mezhepçilik, bölgecilik ve sair farklılıkları çatışmaya dönüştürerek buradan nemalanmaya çalışmaktadır.

 Ancak İslam’ın yayıldığı ve ekseriyetin Müslüman olduğu topraklarda şeytan ve avenesi amacına ulaşamayacaktır.

Mesela coğrafyamızda tamamı Kürtlerden, Türklerden ya da başka bir ırktan oluşan hiçbir siyasi parti, hiçbir il veya ilçe, hiçbir meslek örgütü yoktur.

Her ne kadar bazı partiler Kürt veya Türk partisi olarak nitelendirilseler de bunlar birer galatı meşhurdur. Bir partinin bu şekilde adlandırılabilmesi için üyelik şartları içerisinde “…… ırkına mensup olmak” ibaresini olması gerekir. Böyle bir parti olmadığı gibi olması da siyasi partiler kanununa göre imkansızdır.

Türkiye’de hiçbir siyasi parti veya oluşum bir ırkı düşman olarak hedefine koymamıştır. Bütün liderler istisnasız vatandaşların eşit ve birinci sınıf vatandaşlar olduğunu kabul ve ikrar ederler. Bir parti bir ırkın partisi olmakla itham edildiğinde bunu kabul etmek yerine şiddetle red eder, her kavme ve mezhebe eşit mesafede olduğunu farklılıkları asla düşmanlık sebebi görmediğini ifade eder.

Şanlıurfa Harran bölgesi ağırlıklı Arap’tır ve ülkücüdür. MHP’nin Şanlıurfa millet vekili Arap’tır. Geçen seçimlerde siyasi parti genel başkanlarına TRT Kürdi’de Kürtçe konuşma hakkı verildi. “Kürt partisi” olarak nitelenen partinin genel başkanı Kürtçe bilmediği için bu hakkını kullanamadı.

Yine doğu ve güney doğuda Türkçe bilmeyen çok sayıda ülkücü/korucunun varlığı inkâr edilemez.

Esasen yüzyıllardır devam eden siyasi ayrılıklar, iktidar kavgaları bilinçli olarak çarpıtılmakta taraflar kendilerine zemin ve taraftar bulmak için “kavim ve mezhep” mefhumlarını araç olarak kullanmaktadırlar

Tarihimizde bir padişahın çocukları arasında yıllarca süren taht kavgaları görülmüş, Safevi Türkleri ile Osmanlı Türkleri arasında savaşlar görülmüş, Avrupa’da aynı dine ve çoğu aynı ırka mensup kavimler arasında “yüz yıl” savaşları olmuştur. Ama bir tarihçi olarak ben sırf Türkler ve Kürtler arasında bir savaş bilmiyorum. Kürtler tarihleri boyunca Müslüman kardeşleri olan Araplar, Türkler ve Farslarla omuz omuza aynı cephelerde kafirlerle savaşmışlardır.  

Büyük şeytan Amerika bu konuda çok çaba sarf etmiş ancak asla muvaffak olamamıştır. Olsa olsa yine aynı kavimler arasında iktidar kavgaları oluşturmakta muvaffak olabilir.

 Nitekim PYD/ PKK’ya güya IŞİD’le savaşmak için verdiği silahların Barzani’ye karşı kullanılma ihtimali diğer kavimlere karşı kullanılma ihtimalinden çok daha yüksektir.

Mevcut iktidar en büyük darbeyi kurumsal olarak muhalif olduğu partilerden değil birlikte yola çıktığı guruptan yemiştir.

Bazı münferit hadiseler kışkırtılarak iktidar değişimine alet edilebilir. Muhalefet iktidar için her yolu meşru görerek bu olayları iktidar için vasıta kılmak isteyebilir. İktidarın buna karşı alacağı önlem hukuk içinde olayın faillerini bularak muhalefetin bu aracını etkisiz kılmaktır. Kışkırtıcılara karşı kendi tabanını kışkırtmak yerine teskin etmek, elindeki kamu gücünü kamu yararına kullanmaktır.

Irkçılık mikrobunun bu toplumun kanında dolaşan İslam antikoru karşısında yaşama şansı yoktur. Vesselam             

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Emin Güneş - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İslami Analiz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İslami Analiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler İslami Analiz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı İslami Analiz değil haberi geçen ajanstır.

01

Serkan - Şu andaki HDP nin genel başkanı Mithat SANCAR ARAP' tır.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 01 Ağustos 12:18