Yeni Dünya

Emperyalist şeytanlar, Osmanlı İmparatorluğu’nun yıkılmasından sonra, İslam coğrafyasında fitne tohumları ekmişler ve ekmeye de devam etmektedirler. İslam dünyasının yeniden dizayn edilmesi ve bir daha bir araya gelemeyecek şekilde parçalanabilmesi için; etnik kökeni, dini yapıları ve mezhebi taassupları ön plana çıkarmışlardır. 18. yüzyıldan sonra kurulmaya başlayan ulus-devlet modelleri, insanlara çağdaşlık ve özgürlük olarak lanse edilmiş ve bu şekilde komşu olan devletlerde hiç bitmeyecek düşmanlıklar başlatılmıştır. Şeytani emperyalistler, yeryüzünü daha iyi sömürebilmek için, hep komşular arasında sorunlar inşa etmişlerdir. Kürt halkını da dört parçaya bölerek, hem birbirleriyle hem de bölgenin diğer halklarıyla bir araya gelemeyecek şekilde sorunlu hale getirmişlerdir. Bu şekilde, özelde İslam dünyasında genelde de tüm dünyadaki halkları birbirleriyle düşman etmişlerdir.

Sorunların Yumağı

Maalesef Müslümanlar, sorunlarını İslami ve Kur’ani bir içerikle çözememektedirler. Aralarındaki bu sorunları, yine sorunları üretenlerin kurallarına göre çözmek istemektedirler. Bu yüzden sorunların çözülmesi bir yana, Ortadoğu şuan sorunlar yumağı haline gelmiştir. Çünkü emperyalist güçler asla insanlığın mutluluğunu, barışını, hak ve hukukunu ön plana çıkarmazlar.

Nitekim 100 yıldır Müslüman coğrafyayı sömüren emperyalist güçler, yine bu sömürülerine kendilerinin ürettikleri sözde ulus-devlet modeliyle devam etmek istemektedirler. Müslüman halkları, Ortadoğu’da kurulacak ve sözde kendilerini ifade edecek özgür bir devlet vaatleriyle kandırmaktadırlar. Onları sömürenin, kendi komşuları olduğuna inandırıp bu sömürüden kurtulmanın en önemli unsurunun da zalim bölge devletlerinden(!) ayrılarak sözde bağımsız ama şeytani emperyalistlerin kontrolünde bir devlet kurmak olduğuna inandırmaktadır. Saf ve kandırılmış beyinler de, kendilerince özgürlük naraları atarak emperyalist şeytanlara yeni köleler ordusu yetiştirmeye alet olmaktadırlar.

Gerçek Mücadele

Şunu asla unutmamalıyız: İnsanlığın kurtuluşu, hiçbir makam, mevki, güç, iktidar, ırk, mezheb, meşreb ayrımı gözetmeksizin, bütün farklılıklarımızı bir kenara atıp ihramlarımızı giyipRabbimizin huzurunda “Lebbeyk! Allahümme lebbeyk!” diyerek Allah’a kul olmamızda yatmaktadır. Müslüman halklar topyekûn, Allah’ın kitabına uymalılar ve onun işaret levhalarındaki tariflere uyarak yollarına öyle devam etmeliler. Allah’ın lanet ettiği, İblis (a.l.)’in yolu olan ırki temeller üzerine kurulu, Siyonist emperyalistlerin oluşturduğu ulus-devlet modelleri yerine, sınırların kalktığı, adaletin gözetildiği, hak ve hukukun üstün tutulduğu, insani onurun, barışın(İslam’ın), kardeşliğin üstün tutulduğu bir yapı için mücadele etmeliler. Nasıl ki Avrupa, yüzyıllık savaşlardan sonra kendi aralarında anlaşıp Avrupa Birliği gibi bir yapıyı kurabiliyorsa bizler de bütün Müslüman halkların bir araya geldiği, Birleşik Müslüman Cumhuriyeti’ni kurabilmeliyiz. Böyle bir yapıda, Rabbimizin belirttiği gibi, üstünlük sadece takva ile olmalıdır.

Müslümanlar, bir kötülüğü başka bir kötülükle yok edemezler. İslam bize, doğru mücadelenin yolunun da doğru olması gerektiğini söyler. Nitekim Kur’an kıssalarını incelediğimizde, hiçbir peygamber bir kötülüğü başka bir kötülükle yok etmemiştir. Bir yerde zulüm varsa onun ırkına ve cinsine bakmadan ona karşı durmuştur. Bizler, insanlık tarihi boyunca var olan şirk ve tevhid eksenindeki mücadelede, hep tevhidi çizginin yanında olmalıyız. Tevhidi önderler ve devletler bizim için örnek ve öncü olmalıdır. Nitekim her gün namazlarımızda “Bizi doğru yola ilet; kendilerine nimet verdiklerinin yoluna, gazaba uğrayanların ve sapmışlarınkine değil.” diye Rabbimizden istekte bulunmaktayız.

Rabbimiz, Müslüman halkları, Kur’an’ın ışığıyla aydınlatsın. Onların kalbine birlik tohumları eksin. Mücadelemizi, peygamberlerin mücadelesi gibi kılsın. Saflarımızı sıklaştırmayı ve aramızdaki vesvese veren vesvesecileri basiretle görüp yok etmeyi nasip etsin.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Aydın Damar - Mesaj Gönder

#

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İslami Analiz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İslami Analiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler İslami Analiz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı İslami Analiz değil haberi geçen ajanstır.