Ümmetin Maruz Kaldığı Hastalık

Öyle sapkın bir taife ile karşı karşıyayız ki, bunların fikirleri basit, tasavvurları dardır. Bu yüzden "dinde mutaassıp, muhakeme güçleri noksan" insanlardır. Çabuk öfkelenirler, kolaylıkla infiale kapılırlar. Sert tabiatlı, katı kalplidirler.

Gayri Müslimler yerine hep Müslümanlarla uğraşırlar.

Hoşgörüsüzlük, fanatiklik, kendinden olmayanlara kapıları kapatmak, kaba kuvvete, şiddete başvurarak politik değişimi etkilemek ve dar kafalılık bunların en belirgin özelliklerindendir.

Çok Kur’an okur ancak okuduklarından bir şey anlamazlar. Hak söz ile batılı murad ederler.

Kendilerini nispet ettikleri mezhep ve cemaat imamlarının ne sözleri ne de fiillerini umursamazlar. Kendilerini imamlarından daha dindar, daha duyarlı, daha âlim sayarlar. 

Konuşmalarında imamlarına saygıdan söz eder, yeri geldiğinde onlar için canımız feda derler ancak İmamlarının demediklerini söylemekte, yapmadıklarını yapmakta ısrar ederler.

İmamlarına inat mezheplerini din edinen bu taifenin en bariz özelliği tevhidi değil, tefrikayı savunmalarıdır. İmamların birleştirici çağrılarını tevil ederek “dinde taviz” olarak nitelerler.

Biraz daha somutlaştıralım. Bu taifenin kendini Hz. Ali taraftarı sayanları Ebu Süfyan’ın Sakife olayını duyunca Hz. Ali’ye hitaben “eğer isterseniz onlara karşı süvari ve piyade askerler hazırlarım, böylece sizler de onları çıkmaza sokarsınız!” talebine balıklama atlayacak tiplerdir. Hz. Ali (ra): “Geri dön! Allah’a andolsun ki söylediklerin Allah rızası için değil, sen daima İslam’a zarar verip, Müslümanları aldatmaya çalışmaktasın!” buyurarak burada sayılamayacak kadar çok haklarından feragat etmiş, boğazında kılçık ile yaşamayı kabullenmiş ama ümmetin ali menfaatlerini her şeyin üstünde tutmuştur. Ancak basiretten ferasetten mahrum fanatik Şiiler için önemli bir fırsat kaçırılmıştır!!! Çünkü bu zihniyet hem İmam Humeyni’nin hem de İmam Hameney’in bütün vahdet çağrılarına rağmen ihtilafları kaşımayı öncelikleri haline getirmekten vazgeçmiyor bu ifsat faaliyetlerini “hakkı söyleme” kılıfı ile pazarlıyorlar.

Ehli Sünnet imamlarının Şia’nın Müslümanlığına hükmetmesine rağmen kendilerini ehlisünnete nispet eden bu sapkın taife “Şiileri kâfirden beter” kabul ederler. Her fırsatta Şiilerin İsrail’den daha tehlikeli olduğunu dillendirirler. Haçlıların Müslümanların kadınlarına kızlarına mabetlerine ilişmeyeceğini söylerler. Ebu Gureyb ve Guantanamo hapishanelerinde tecavüze uğrayan işkenceyle öldürülen Müslümanların intikamını alan yüzlerce katil Amerikan askerini cehenneme gönderen Kudüs şehidine kin ve öfkeleri Trump, Biden ve Netenyahu’dan daha fazladır.

Hem Erbakancı hem de Şii düşmanlığı yapan, hem Humeynici hem Sünni düşmanlığı yapan bu hastalıklı zihniyet sahipleri ümmetin umuduna dönüşen D-8 projesini hiç anlamamışlardır. D-8, ümmetin bütün ırk ve mezheplerini bir çatı altında toplama projesidir. Her hangi bir kavim veya mezhebimize düşmanlık eden asla Erbakancı veya Humeynici olamaz. Şii de olsa Sünni de olsa ancak FETÖ’cü olabilir.  

Bu zihniyet Resulullah’ı adaletsizlikle itham eden zihniyettir. O günden günümüze bu zihniyet hiç bitmedi, bitecek gibi de görünmüyor.

Şimdi ümmetin her tarafına dağılmış irili ufaklı bu öbekler bünyedeki virüsler gibi ümmeti zayıflatmakta hasta düşürmektedir. Ama her şeye rağmen bünyede yer alan (şii/sünni) sağlıklı hücreler bu yıkıcı kanser hücrelerine karşı galip gelecek ümmet sıhhat ve afiyet içinde izzetli günlerine dönecektir.

Bu kanserli hücrelere karşı antikor görevi gören her kavim ve mezhepten müteşekkil direniş cephesine, şehitlerine ve komutanlarına selam olsun!!!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Emin Güneş - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İslami Analiz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İslami Analiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler İslami Analiz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı İslami Analiz değil haberi geçen ajanstır.

02

Mi̇lli̇ Görüşcü - “Hep birlikte Allah’ın ipine (Kur`ân’a) sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin.

Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani sizler birbirinize düşmanlar idiniz de O,

kalplerinizi birleştirmişti. İşte O’nun bu nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz. Yine siz, bir

ateş çukurunun tam kenarında idiniz de O sizi oradan kurtarmıştı. İşte Allah size âyetlerini

böyle apaçık bildiriyor ki doğru yola eresiniz” (Al-i İmran, 3/103) buyurmaktadır. Bu mübarek

mesajdan hareketle bilmeliyiz ki, Cenâb-ı Hakk’ın rahmeti topluluk üzerindedir.

Hadîs-i şerîfte:

“Toplulukta rahmet, ayrılıkta azap vardır.” buyurulmuştur. (Münâvî, III, 470)

Diğer bir hadîs-i şerîfte de Peygamber Efendimiz -sallâllâhu aleyhi ve sellem-:

“Şeytan, insanın kurdudur. Tıpkı sürüden ayrılan koyunu kapan kurt gibi. Sakın

gruplara bölünmeyin. Cemaatten, toplumdan ve mescitlerden ayrılmayın!”

buyurmuşlardır. (Ahmed, II, 400; V, 335; Hâkim, I, 73/59

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 07 Temmuz 15:08
01

Ayhan Erden - Degerli kardesim birseyler demek istiyorsun ehli sunneti ve siayi kurtarmaya calisiyorsunda onlar tabiatlari itibariyla zaten 1400 yildir kavgalilar dinde gurup olmayin buyurur rabbimiz allahi dinlemezlerse

Kurani rehber furkan yol edinmez ahli bayti digerleri selafi ashabi dinin merkezine koyarlarsa yapilacak birsey yok seytan bunlarla oynamayz devam edecek

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 06 Temmuz 14:13