Pedofil Mantık ve Tarihi Kökleri

İnsan ontolojik olarak müspet ve menfî temayüllere sahip bir varlık özelliğinde yaratılmıştır. Bunun nedeni ise insanın yeryüzünde sınav için bulunmasından dolayıdır. İnsanoğlu tarih boyunca bu iki zıt kutup haslet ve temayülünden dolayı ya "ilahî  disiplin" kurallarına riayet ederek olumlu ve erdemli yaşamı tercih etmiştir veya "nefsanî ve şeytanî dürtüler"e teslim olarak sapkınlığa yönelmiştir. Elbette ki sapkınlık tek boyutlu bir olgu ile sınırlı değildir. Günah ve haramlar çeşit çeşit olmaktadır. Bazı insanlar var ki günah ve haramın farklı türlerine yönelirken bazılarından da sakınır. Örneğin alkollü içki kullanan nice insanlar var ki asla domuz eti yemez. Biz, Avrupa'da yaşayan insanlarımız arasında böylesi tutum sergileyenlere çok tanık olduk. Kimileri de vardır asla ağzına alkol koymaz ama yaptığı ticarette kul hakkına riayet etmez. Örnekleri çoğaltabiliriz fakat konumuz bu olmamakla birlikte ifade etmek istediğimiz nefsanî dürtülerle ilintili. Bakınız, Sevgili Peygamberimiz ahirete irtihâl etmesiyle birlikte yaşanan eksen kayması ve fay hattı kırılması sonucu insanlarda din algısı ve helâl-haram olgusu da değişmeye başladı. Özellikle tedrici olarak yönetim anlayışındaki değişim zamanla kalıcı olarak monarşi ve saltanata evrilmiş oldu. Kısacası devlet Allah Teâlâ'nın rızası dışında bir yapılanmaya evrilince insanlardaki ahlâk anlayışı da değişime uğradı...

Allah Teâlâ'nın uyarısına rağmen ehil ve liyâkat sahibi olmayanların işbaşına geçmesiyle yönetim anlayışında da topuklar üzerinde gerisin geri dönüldü. Böyle olunca tıpkı Cahiliye döneminde olduğu gibi kölelik ve cariyelik sistemi geri getirildi.

"Peygamber ölür ya da öldürülürse siz topuklarınız üzerinde gerisin geri mi döneceksiniz." (Al-i İmran: 144)

"Allah’a verdikleri sözü pekiştirdikten sonra bozanlar, Allah’ın korunmasını emrettiği (ahlâk, hukuk/adalet ve yüce erdemlere ilişkin) bağı koparanlar ve yeryüzünde fesat çıkaranlar var ya işte rahmetten mahrum olmak da onlar içindir; dünyanın kötü sonu da onlar içindir." (Rad: 25)

Ayetlerde uyarı mahiyetinde açıklandığı üzere ne yazık ki, Allah Teâlâ'nın korunmasını emrettiği ahlâka ve müesses nizama ilişkin ilke ve kurallar ayaklar altına alınmış oldu. Her alanda Cahiliye dönemine yönelik evrilme yaşanırken yine en çok kadınlar ve genç kızlar bu olumsuzluklara kurban edildi. Belki eskisi gibi kız çocukları diri diri toprağa gömülmüyordu ancak bu sefer genç kızların hayalleri/gelecekleri karartılıp öldürülüyordu. Bakınız,  Emevîler İslâm'ın cevaz vermediği bir yöntemle, mütareke ve sûlhe yanaşmadan, eman vermeden yalın kılıç komşu beldelere saldırıya geçtiler. Bu şekilde yaptıkları saldırı savaşlarıyla ele geçirdikleri kadın ve çocuk denecek yaştaki kızları esir alarak saraylarında cariye olarak kullanmaya başladılar.

Esir alınan bu bayanların arasında çocuk denecek sabi kızlar vardı. Halktan tepki almamak için saraylarında besledikleri din tacirlerinden fetvalar alarak pedofil eğilimlerine meşruiyet kazandırma çabasına girerek Sevgili Peygamberimiz'e iftira attılar. Neymiş efendim, Aişe validemiz Allah Resulü ile 6 yaşında nişanlanmış ve 9 yaşında evlenmiş yalanını uydurdular. Öyle ki, bu iftirayı atarken detaylı bir şekilde tezvirat bildiriminde bulundular. Neymiş efendim, Aişe validemiz gelin olarak Peygamberimiz'in evine giderken oyuncaklarını da yanına almış! Yine o günlerde Arap gençlerinden bir grup müzik eşliğinde oynayıp dans etmesi üzerine, Aişe validemiz dans edenleri seyretmek için Allah Resulü'ne talepte bulunmuş, Peygamberimiz de bu teklif üzerine Aişe validemizi omuzuna alıp dans edenleri seyrettirmiş! Şimdi siz bütün bu iftiraları detaylı bir şekilde literatürünüzde kaynak eser olarak tutar ve fıkhî kural diyerek kayıt altına alırsanız birileri de kalkar çocuk yaşta kızlarını kocaya verir. Ne yazık ki tarih boyu bu tür üzücü hadiseler yaşanmış ve hâlâ yaşanmaktadır. Bu durum aynı zamanda İslâm'ı bilmeyenlere ve İslâm düşmanlarına malzeme olmaktadır. Bakınız aynıyla vaki İsviçre'de ikamet ettiğim zaman nasıl çirkin bir ithama tanık oldum! 12 yaşındaki kızım okulundan üzgün bir şekilde eve geldiğinde ben kendisine, "Ne oldu, neyin var kızım, neden üzgünsün?" diye sordum. Kızım, "Öğretmenim bana 'sizin peygamberiniz pedofil, Aişa 9 yaşında iken onunla evlenmiş' dedi." Kızıma durumu izah ederek bu olayın iftira olduğunu ve nedenlerini anlattım...

Sayın okuyucumuz gördüğünüz gibi sadece içimizdeki din düşmanlarına değil, Batılılara da malzeme verilmektedir.

Bu durum iki boyutlu bir soru olarak karşımıza çıkmaktadır. Birincisi, saraylarda verilen fetvalarla nice kız çocuklarının hayatları karartılmakta, ikincisi ise yüce dinimiz İslâm'ın imajına leke sürülmüş olmaktadır.

En son  Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G. "6 yaşında evlendirildim, 7 yaşında tecavüze uğradım" diyor. 

Genç bayanın 2012 yılında verdiği ilk şikayetin ardından açılan soruşturmanın üstü tartışmalı bir şekilde kapatılmış. Hiranur Vakfı ile ilgili ortalıkta gezen iddianın gerçekliğiyle alâkalı elbette somut olarak herhangi bir bilgiye vakıf değiliz. Söz konusu bayanın iddiası ve itirafları üzerine mesele mahkemeye taşınmış ve adlî makamlar bu işin üzerine gitmiş. Şu an doğru olup olmadığı araştırılıyor. (An itibariyle söz konusu bayanın babası tutuklanmış.) Tamam, fakat olay bununla kalmıyor, birileri mal bulmuş mağribî gibi buradan yola çıkarak İslâm'a saldırıyor.

Ayrıca günlerdir, TV kanalları, sosyal medya ve kamuoyumuz bu konuyu tartışıyor. Bir taraftan bu olayı meşrulaştırıcı uydurma fetvalara dayanarak savunmaya çalışan aklı evvel sözde hocalar, diğer taraftan ise din düşmanı laik kesimin topyekûn taarruz ve saldırılarıyla İslâm lekelenmeye çalışılmaktadırlar...

Kısacası, Nebevî tavsiye ve buyruklardan inhiraf eden Emevîler işbaşına geçer geçmez pek çok siyasî konuda olduğu gibi kadın olgusu hususunda da tekrar Cahiliye dönemine özgü örf ve geleneklere uyarak kadını bir meta durumuna indirgediler. Saraylarına aldıkları âlim müsveddelerine kadını aşağılayan bol bol hadis uydurttular. Savaşlarda esir olarak aldıkları kadın ve çocuk yaştaki kızları nikâhlarına alarak cariye edindiler. Hatta cariye olmaları hasebiyle nikâha bile gerek duymadılar.

Pedofili sapkınlıklarına özgü bu tutumlarını meşrulaştırmak için saraylarına yerleştirdikleri din tacirlerine Aişe validemizin yaşını küçük göstertip Allah Resulü'ne iftiralar attılar. Oysa Ehl-i Beyt kaynaklarına göre Peygamberimiz Aişe validemizle evlendiğinde, Aişe validemizin yaşı 20-22 dolayındaydı. Hadis külliyatlarında, Sevgili Peygamberimiz'in Aişe validemizle 6 yaşında iken nişanlandığı ve 9 yaşında iken zivafa girdiği kaydedilmiş. Emevîlerin alçaklığına bakar mısınız?

Emevî saltanat sahiplerinin esir aldıkları küçük kız çocuklarını saraylarında cariye yapmak için Allah Resulü'ne iftira atmaları ve bu atılan iftiralara inanılması böylesine üzücü hadiselerin tarih boyunca yaşanmasına sebep olunmuştur. Kılavuzu Emevî olanın sonu böyle olur. Ancak olan masum kız çocuklarına oluyor. Bildiğiniz üzere IŞİD teröristleri Irak ve Suriye'de esir olarak ele geçirdiği evli, bekar ve yaşı küçük bayanlara "cihad nikahı" adı altında tecavüz etti ve köle pazarlarında sattı. Direnenleri ise öldürdüler.

Sormak lazım, savaş esirlerini öldürme fetvasını kim verdi size? Evli, bekar esir kadınları ve küçük kız çocuklarını cariye yapma hükmünü Kûr'ân'ın hangi nassından alıyorsunuz? Ama olur mu, koca koca âlimler varken Kûr'ân'a ne gerek var!? Atılan iftiralarla Allah Resulü'nü referans göstermek yeterli, öyle mi? Ne yazık ki Emevî ve ardılları tarih boyunca bunu yaptılar. Yüce dinimize en büyük düşmanlık bu şekilde yapıldı. Bu düşmanlık bugün fıkıh kitapları üzerinden devam etmektedir. Şu hâlde bu üzücü hadiselerin devam etmemesi için fıkıh kitapları ve bu konuya ilişkin verilen fetvalar gözden geçirilmeli, ayıklanmalı ve silinmeli. Fıkıh düzelirse bi iznillah toplum da düzelir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hazım Koral - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İslami Analiz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İslami Analiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler İslami Analiz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı İslami Analiz değil haberi geçen ajanstır.