Meclis

Son dakika Meclis haberleri ve Meclis haberleri ile ilgili tüm sıcak gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Meclis ile ilgili 251 haber listeleniyor.

Meclis Haberleri

İsrail, siyasi krizin eşiğine geldi

İsrail Meclisinde 6 sandalyesi olan Ortak Arap Listesi, muhalefetin sunduğu meclisin feshedilmesi için bugün yapılacak ilk oylamada "evet" oyu kullana...

Milletvekillerini kara kara düşündürecek zam(!) Kahvenin fiyatı 50 kuruş arttı

Ucuzluğu ile tartışma konusu olan meclis lokantası ve kafeteryasında bazı içecek fiyatlarında değişikliğe gidildi.

Tunus'ta meclis feshedildi

Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, 25 Temmuz 2021'de çalışmalarını askıya aldığı Temsilciler Meclisi’ni feshettiğini duyurdu.

Bu fiyatları Türkiye'nin hiçbir lokantasında bulamazsınız: İşte meclis menüsü!

TBMM'deki lokantada 26 Ocak 2022 tarihine ait hesap fişi ortaya çıktı. Adisyondaki fiyatlar "TBMM'ye enflasyon uğramamış" yorumlarına neden oldu.

Zamlar kanunlaştı

Memur ve emekliye ek zammı da içeren kanun teklifi, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

Nevzat Tarhan’dan mecliste İstanbul Sözleşmesi yorumu

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Nevzat Tarhan, Meclis'te Kadına Karşı Şiddetin Araştırılması Komisyonu’nda İstanbul Sözleşmesi’nin “ensest ilişkinin önün...

Bahçeli: Erken seçimin iki yolu var

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

11 milletvekili hakkında fezlekeler meclise sunuldu

HDP'li 10, bağımsız 1 milletvekiline ait fezlekeler TBMM Başkanlığına sunuldu.

Normalleşme hamlesi: Mısır’la dostluk grubu teklifi meclisten geçti

AK Parti, Türkiye-Mısır ve Türkiye-Libya arasında dostluk gruplarının kurulmasına ilişkin TBMM'ye kanun teklifi vermişti.

Bülent Arınç Meclis’te

Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç, 23 Nisan Özel Oturumu'nu büyükelçi ve diplomatlara ayrılan bölümde tek başına izledi.

Kurumlar Vergisi’ne yapılan yüksek zam meclisten geçti

Halihazırda yüzde 20 olarak alınan kurumlar vergisinin 2021’de yüzde 25, 2022’de yüzde 23 olarak alınmasını öngören kanun teklifi Meclis’te kabul edil...

AYM, Gergerlioğlu kararının gerekçesini açıkladı

Anayasa Mahkemesi (AYM), HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun vekilliğinin düşürülmesi hakkında verdiği ret kararının gerekçesini yayımladı.

Su kanunu geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kişi başına kullanılabilir su miktarı dikkate alındığında su stresi çeken bir ülkeyiz. Elimizdeki sınırlı su kaynaklarını Irak...

Gergerlioğlu: AYM kararına kadar meclisteyim

Vekilliği düşürülen HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “AYM kararına kadar Meclis’ten ayrılmayacağım” dedi.

Gergerlioğlu: Halkın vicdanı benim yanımda

Hakkındaki mahkeme kararının Meclis Genel Kurulu'nda okunması durumunda milletvekilliği düşecek olan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu,...

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz