Oğuzhan Asiltürk’ten ‘Milli Görüş lideri’ açıklaması

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Milli Gazete’de yayımlanan açıklamasında ‘Milli Görüş lideri’ ifadesine ilişkin açıklamada bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Milli Gazete’de yayımlanan açıklamasında ‘ Milli Görüş lideri’ ifadesine ilişkin açıklamada bulundu.

Asiltürk, ‘Millî Görüş Toplulumunun hizmetini yüklenme görevi, Erbakan Hoca’mızdan sonra bana, teklif edildiğinde, bu görevi bir şartla kabul edeceğimi söyledim: “Sizden inançlarımıza uygun bir şey yapmanızı istersem, itaat edeceğinize söz veriyor musunuz”, dedim. Bu talebime yanıt olarak, o toplantıya katılanların tamamı “evet, sen bizden zâten yapmak zorunda olduğumuz şeyi istiyorsun, kabul ediyoruz” dediler.’ ifadelerini kullandı.

ASİLTÜRK’ÜN AÇIKLAMASI:

Bismillahirrahmânirrahîm.

Âlemlerin Rabbi olan Allah’a, zâtının yüceliği ve saltanatının azametine uygun hamdle, hamd ediyorum. Verdiği bütün nîmetlere, sonsuz şükürler ediyorum. Peygamberimiz Hz. Muhammed’e a.s. ehli beytine, ashâbına da salât ve selam ediyorum.

Değerli kardeşlerim, kişi ve toplumlar, İslam devlet düzeninin uygulandığı yerlerde yaşarlarsa, inançlarına uygun bir şekilde yaşayabilirler. İslam devlet düzeninin uygulanmadığı, İslamın yasak da olmadığı yerlerde yaşayanların, hayatlarını inançlarına uygun şekilde düzenlemeleri gerekir. Erbakan Hoca’mız Millî Görüş’ü bu ihtiyacı karşılayacak şekilde kurdu.

Millî Görüş inancına göre, bir toplumun başındaki yönetici vefat ederse, yerine o görevi yüklenecek yeni bir yönetici  seçilir. Bunun en önemli örneği, Peygamberimiz a.s.’dan sonra Hz. Ebû Bekir (r.a.)’ın   seçilmesidir.

Millî Görüş Toplulumunun hizmetini yüklenme görevi, Erbakan Hoca’mızdan sonra bana, teklif edildiğinde, bu görevi bir şartla kabul edeceğimi söyledim:

“Sizden inançlarımıza uygun bir şey yapmanızı istersem, itaat edeceğinize söz veriyor musunuz”, dedim.

Bu talebime yanıt olarak, o toplantıya katılanların tamamı “evet, sen bizden zâten yapmak zorunda olduğumuz şeyi istiyorsun, kabul ediyoruz” dediler.

Erbakan Hoca’mız, önemli toplantılara Genel İdâre Kurulu’yla birlikte bütün Millî Görüş  teşkilatlarını da çağırırdı. Aynı şekilde o toplantıya, Genel İdare Kurulunun yanında, Erbakan Hoca’mızdan sonra Partide şu anda görev yapmakta olan bir çok arkadaşımızla birlikte parti teşkilatlarımızda görev yapan birçok arkadaşımız da katıldı.

Erbakan Hoca’mızın yasaklı olduğu dönemlerde bir arkadaşımız Genel Başkan olarak görevlendirilirdi. Genel Başkan olarak görevlendirilen kişi, dâvânın başında bulunan Erbakan Hoca’mızdan habersiz hiçbir şey yapmazdı. Kendi görüşüne göre hareket etmezdi.

Eğer Millî Görüş’ün bu mükemmel düzeni bozulursa Millî Görüş önce diğer partilerden biri olur, sonra da hiç olur. Erbakan Hoca’mız bu uyarıyı sık sık yapardı.

Biz Allah’a inanan bir topluluğuz. İnancımıza uygun şekilde yaşamak istiyoruz. Bizi değerli kılan, yarım asırdır, inandığımız temel esaslara bağlı kalmamızdır. En önde dalgalanan bayrağımız da ahlâkî ve mânevî değerlerimizdir. Bunu unutamayız.

Bu gerçeklerin ışığında Millî Görüşçülerin, başta siyâsi çalışmalar olmak üzere, bütün hayatları boyunca, ahlâki ve mânevi değerlere, önem ve öncelik vermeleri gerekir.

Millî Görüşçülere, yapacakları işlerde yol gösteren, ışık tutan Nahl sûresi,  125. âyeti’ni hatırlatıyorum:

“Rabbinin yoluna, hikmetle, güzel öğütle çağır ve onlarla en güzel şekilde mücadele et. Şüphesiz senin Rabbin, kendi yolundan sapanları en iyi bilendir. O, doğru yolda olanları da en iyi bilendir.”

Millî Görüşçüler öncelikle birlikte yaşadıkları toplumu bu âyetin çağırdığı yola, hak ve adalete çağırırlar. Söyleyeceklerime dikkatinizi çekiyorum. Rabbimizin bize yardım etmesi bizim, öncelikle ahlâki ve mânevi değerlere, yâni Allah’ın bizi dâvet ettiği yola, toplumu dâvet etmemize bağlıdır.

Bunu ihmal edersek; siyasî çalışmalarımızda  ağırlıklı olarak, insanların dünya hayatında ihtiyaçları olan şeylere yönelik konuşmalar yaparsak, inancımızın bize emrettiğini eksik yapmış oluruz.

Elbette toplumun maddî ihtiyaçlarını da dikkate alacağız. Ancak bunu yaparken, sâdece toplumun maddi ihtiyaçlarını önemsiyor gibi bir görüntü vermememiz gerekir. Buna dikkat etmezsek ahlakî ve mânevi değerleri savunduğumuz için bizi destekleyenler bizden uzaklaşırlar. Son kamuoyu araştırmalarında desteğimizin düşük çıkmasının sebebi budur.

Saadet Partisi’ni, diğer partilerden ayıran en önemli vasfı, Millî Görüş inancına bağlı kalması, ahlâki ve mânevi değerlere bağlılığını ön planda tutmasıdır.

Buna dikkat etmezsek, Erbakan Hoca’mızın ifâdesiyle önce diğer partilerden biri gibi olur, sonra da yok oluruz. Şunu unutmamalıyız: Bize oy verecek olanlar, maddî imkânlar elde etmek için bize yaklaşanlar değil, inancımıza saygılı olanlardır.

Bir siyasi partinin başarılı olması, inandığı gerçeklere  hizmet etmesiyle mümkün olur. Biz toplumun ahlaki ve manevi değerlere bağlılığı arttıkça huzur içinde yaşayacağına inanıyoruz. Bundan dolayı Saadet Partisi’nin öncelikli hedefi, toplumu ahlâki ve mânevi değerlere çağırmak olmalıdır.

Allah’ın  yardımına layık olmanın  yolunu gösteren, Millî Görüşçülere şevk ve azim veren âyetlerle sözlerimi tamamlıyorum.

 1. Âyet: Kim Allah’a güvenirse Allah ona yeter.

 2. Âyet, Zafer Allah’tandır ve zafer yakındır.

 3. Âyet, Eğer inanıyorsanız üstün gelecek  olan   sizsiniz.

 4. Âyet, Âkıbet (sonuç) muttakilerindir.              (Allah’tan  sakınanlarındır.)

Allah c.c. yardımcımız olsun. Allah’a emânet olun.

Oğuzhan Asiltürk

Saadet Partisi YİK Başkanı

Millî Görüş Vakfı Başkanı

28 Tem 2021 - 08:56 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İslami Analiz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İslami Analiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler İslami Analiz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı İslami Analiz değil haberi geçen ajanstır.

07

Tevfik - camilere kilt vurup Ahır yapan ezanı 18 sene türkce okutan pkk ve fetoçulara sahip çıkanlarlami yol yürümek milli görüşcülük

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 29 Temmuz 23:36
09

Osman Gençtosun - @Tevfik 07 nolu yoruma cevabı: Dikkaaaat biz milli görüşcüler ne fetö kolkola nede meeeğri meğri türkü söylemedik .

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 30 Temmuz 15:17
06

Osman Gençtosun - Oguzhan bey 20 yıllık akp nin yaptığı ahlaki maddi manevi çöküntüyü SAADET PARTİSİ ve Allah dan başkasına boyun eymeyen Milli görüşcülere fatura etmeye çalışıyor. Yemezler

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 29 Temmuz 16:16
04

Resülü Küçük - Oğuzhan bey, gayet güzel açıklamış, anlayan anlar. Anlamayanlar. İşine baksın. O tenkit edenler. Oğuzhan bey sizden dahamı az feraset sahibi.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Temmuz 09:08
03

Sadık Baş - Yalanlara karnımız tok

Sevsinler senin yalanlarını

Zeynep ERBAKAN ı nasıl kadın kolları başkanı yaptınız

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 28 Temmuz 11:56
05

Resülü Küçük - @Sadık Baş 03 nolu yoruma cevabı: Olunca ne oldu, size ne zararı oldu.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 29 Temmuz 09:10
02

Sadık Baş - Milli görüşün lideri Yeniden REFAH PARTİSİ genel başkanı Dr. FATİH ERBAKAN

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 28 Temmuz 11:53
01

Ahmet Seker - Milligörüş temsilcisi Saadet partisi bugüne kadar . Ahlaki değerlerden Uzaklaşmamıştır

Her defasında ahlak ve maneviyat demiştir. Adalet demiştir liyakat demiştir. Milligörüş e yapılan baskı zulüm iftiralar. Başka bir partiye yapılsaydı . Çoktan teslim olurdu .

Sandık başında şehit edilen kardeşlerimiz de ahlakı değerlerden uzaklaştığı için mi şehit edildi m yoksa. Sistemin zulmüne boyun eymedikleri için mi?

Ahlâkî değerler diye bahsi geçen . Vakıa mevcut duruşunu değiştirip . Akp ye biat ederse mı düzelecek ? Akp ahlak ölçüsünün inanç ölçüsünün neresinde ? Bizler büyüğümüz sayın asiltürk hocamızın daha dikkatli olmamızı istediğini bunun akpye biat etmek gibi yanlış anlaşıldığını umut ediyorum ...Milligörüş hamalı ahmet ŞEKER saygılarımla...

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 28 Temmuz 11:00
08

Super - @Ahmet Seker 01 nolu yoruma cevabı: CEHAPE, kötü parti, pkk partisiyle işbirliği yapmak ahlak ve maneviyat demiş mi oluyor.

doğrudur, sadece ahlak vemaneviyat demiş, ancak ayinesi iştir lafa bakılmaz....akp'den daha beter bir duruma düşmüşlerdir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Temmuz 11:33