Saadet Partisi Belediye Başkanı adayının pankartı söküldü: ''Bu tavır size (Ak Parti) seçim kaybettirir''

Küçükçekmece Yarımburgaz Mahallesi'nde, Saadet Partisi Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Mustafa Kurdaş’ın tanıtım afişleri söküldü.

Küçükçekmece Yarımburgaz Mahallesi'nde, Saadet Partisi Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Mustafa Kurdaş’ın tanıtım afişleri söküldü. Pankartların, Küçükçekmece Belediyesi’ne bağlı temizlik işçileri tarafından sökülerek imha edildiği öğrenildi.

Pankartları asan Saadet Partisi Yarımburgaz Mahalle Başkanı Hüseyin Sağdıç, “22 Ocak saat 8 gibi Küçükçekmece Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Mustafa Kurdaş’ın tanıtımı için hazırlanmış 5 pankartı mahallenin dikkat çekecek noktalarına astım. Sabah olduğunda pankartlardan 3 tanesinin belediyenin temizlik işçileri tarafından söküldüğünü gördüm. Küçükçekmece Belediye Başkanlığı'nı arayıp duruma itiraz ettim ama ne söylediysem konuyu geçiştirip telefonu suratıma kapattılar” diyerek yaşadıkları duruma tepki gösterdi.

Konuyla ilgili Saadet Partisi Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Mustafa Kurdaş bir açıklama yaptı.

Kurdaş'ın açıklaması şu şekilde:

Salı akşamı ve gecesinde Küçükçekmece’mizin 21 mahallesinde şahsımızın Saadet Partisi’nin belediye başkanı adayı olarak ilan edilmesi maksadıyla pankart çalışması yapılmış, Milli Görüşçüler belediye başkanı adaylarını Küçükçekmece halkıyla tanıştırmak istemiştir. Gençler seferber olmuş, büyük bir fedakârlık ve heyecanla mahallelerde abartılı sayıda olmayan pankart çalışmasını yapmıştır.

Maalesef;

Pankartlarımızın bir kısmı akşam henüz geceye dönmeden, pankartlarımızın bir kısmı ise sabaha karşı yani daha gün ışığı görmeden, diğer bir kısmı da sabahın erken saatlerinde apar topar belediye ekiplerince indirilmiş, adeta suikasta uğramıştır.

AK Parti belediye başkan adayı/mevcut belediye başkanı Sayın Temel Karadeniz’in emri, inisiyatifi hatta bilgisi dışında yapıldığını ümit ettiğim bu olay “çirkin olarak” tanımlamanın ve kınamanın da yetersiz kalacağı ibretlik bir gasp olayıdır.

SAYGI İSTEYEN SEVGİLİ KÜÇÜKÇEKMECELİLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Küçükçekmece’mizin neredeyse her sokağında, her köşe başında mevcut belediye başkanının pankartları asılıyken, mütevazı bütçelerle, helal parayla yapılan bu çalışmamıza yönelik anlaşılmaz engelleme camiamızı üzerken, bu olayın içerisinde adeta güzel bir çiçek misali açan hassasiyet ise bizi sevindirdi. Emirle pankartlarımız yok edilirken, mahalle sakinlerinin yapılan bu haksızlığı anında ilçe teşkilatımıza telefon açarak bildirmesi, umudumuzu, kararlılığımızı ve azmimizi artırdı. “Adayınızın, partinizin pankartını kesiyorlar, indiriyorlar” diye çeşitli mahallelerden onlarca telefon ihbarı aldık. Aralarında AK Partili olduğunu ifade eden ilçe sakinleri bile teşkilat başkanlığımızı arama nezaketinde bulundu. Küçükçekmece’miz gözle gördükleri bu çirkinliği içine sindirememişti. Vatandaşımızın içine sindiremediğini biz de, hiçbir vicdan sahibi de içine sindiremez. Saygı isteyen ve bize sahip çıkan Sevgili Küçükçekmecelilerimize teşekkür ediyorum.

SİYASİ PARTİ VE ADAYLARIN HALKLA, SEÇMENLE İLETİŞİM KURMA YOLLARI KAPANAMAZ

Eğer ülkemizde bir seçim yapılıyorsa, herhalde biz belediye başkan adaylarının kendilerini seçmene takdim etme, adaylığımızı duyurma hakkımız var olsa gerek. Biz seçimde halkımızla iletişim kurmak istiyoruz, kavga-dövüş, kısır çekişme değil. Lütfeder de müsaade buyurursanız eğer, halkımızın huzuruna çıkıp “biz de seçime gireceğiz” diyelim. Fakat yine de “hayır sadece bizim buna hakkımız var, siz bunu yapamazsanız” derseniz; bu da ne belediyemize, ne belediye başkanlığı makamına ne de iktidar partisinin ismindeki “adalet” vurgusuna yakışmaz.

KÜÇÜKÇEKMECE’YE GERÇEKTEN HİZMET ETTİYSENİZ KORKMAYIN

“Mustafa Kurdaş/Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı”, “Hep Birlikte KÜÇÜKÇEKMECE” yazılı pankartları imha konusundaki hız doğrusu bizi de şaşırtmıştır. İnanıyorum ki, belediye başkanı bu hızın sadece bir kısmını 5 yıllık görev süresinde ilçemize hizmette kullanmaya niyet etse, böyle bir performans ortaya koysa, bugün rakipsiz kalır, kimsenin pankartına da müdahale gereği duymazdı.

Korkmayın! “Korkmayın” diyorum, çünkü eğer Küçükçekmece’ye yakışan bir belediyecilik ortaya koyduysanız, hizmetlerinizle ilçemizi, mahallerimizi fethettiyseniz zaten Küçükçekmece’miz sizi bırakmaz. Ama Küçükçekmece’ye hizmet yapmadıysanız o zaman biline ki korkunun ecele faydası yok.

İLKELİ, NEZAKETLİ VE NAİF BİR SEÇİM KAMPANYASI PLANLIYORUZ

Şunu ifade edelim ki, Saadet Partisi olarak Küçükçekmece’de ilkeli, temiz, nezaketli ve naif bir seçim kampanya planlıyoruz. Herkes bilsin ki, yaşanan bu olay bizim nezaketimize, naif yaklaşımımıza gölge düşürmeyecektir. Ne yaparlarsa yapsınlar, naif ve temiz siyasetimizden ve pozitif seçim süreci planlamamızdan vazgeçmeyeceğiz. Bu, haksızlıkları sineye çekme anlamına da gelmemektedir elbette. Yapılan her haksızlığı, her kastı da Küçükçekmece halkımıza, İstanbullulara ve milletimize en etkili yollardan da duyuracağımızdan, bütün çirkinlikleri ifşa edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

GENÇLERİ AĞLATAN, KUL HAKKI YİYEN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI ŞEHRİNE HİZMET YAPAMAZ

Bu vesileyle hatırlatmak isteriz ki;

Ağaçlara, direklere tırmanıp pankart asan, gençleri ağlatan bir belediyecilik anlayışının Küçükçekmece’mize vereceği hiçbir şey yoktur.

Tekrar etmekte fayda görüyoruz: İndirilen, kesilen, imha edilen pankartlarımızın her biri teşkilat mensuplarımızın küçük fakat helal katkılarıyla yapılmış, belediye araçlarıyla ve personeliyle asılmamıştır. Gençler yeri gelmiş hayatlarını tehlikeye atmış, ağaçlara tırmanmıştır. Yani diyoruz ki, göz göre göre kul hakkı yiyen hiçbir zihniyet şehrine, halkına hizmet edemez.

BU TAVIR SİZE SEÇİM KAYBETTİRİR

İster sitem kabul edilsin, ister tavsiye. Ama dost acı söyler: Bu tavır size seçim kaybettirir. Şehre ve halka kendinizi dayatırsanız, seçmeni baskı altında tutmaya yeltenirseniz Küçükçekmece bu dayatmaya sandıkta cevap verir. Muhalefeti ve seçmeni baskı altına almayın... Siyaseti çirkinleştirmenin, kimseye özellikle de gözbebeğimiz Küçükçekmece’ye faydası olamaz.

Söylenecek çok söz, yazılacak çok cümle var. Bu saygısızlık gerçekte partimize ve şahsımıza değil, Küçükçekmece halkınadır. Çok şey değil, Küçükçekmece’mize “saygı” istiyoruz.

Biz bu olayı aziz milletimizin vicdanına havale ediyoruz...

24 Oca 2019 - 01:00 - Siyasetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İslami Analiz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İslami Analiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler İslami Analiz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı İslami Analiz değil haberi geçen ajanstır.