Şevki Yılmaz: AK İktidarı’nın en büyük handikabı dış güçlerden önce kendi içindeki 'hesabi' kenelerdir!

Yeni Akit yazarı Şevki Yılmaz köşesinde Ak Parti içindeki “hasbiler” ile “hesabiler” arasındaki mücadeleyi yazdı.

İslami Analiz/Haber Merkezi

Yeni Akit yazarı Şevki Yılmaz köşesinde Ak Parti içindeki “hasbiler” ile “hesabiler” arasındaki mücadeleyi yazdı.

“Tarih sayfalarımızda da görüyoruz ki; güçlü iktidarların çöküşleri de meydanı HESABİlere bıraktıklarında gerçekleşmiştir.” diyen Yılmaz, “Ak kadrolarla Ak alınla yola çıkanlardan bazılarının, zamanla HESABİleştiklerini ve nasıl kapkaralaştıklarına şahidiz.” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, “16 yıldan beri ülkemize ve tüm İslam coğrafyasına büyük hizmetlere devam eden AK İktidarı’nın en büyük handikabı dış güçlerden önce kendi içindeki HESABİ kenelerdir!” dedi.

Yılmaz’ın “Hasbilerle Hesabilerin maçı!” başlıklı yazısı şu şekilde:

Mekke-i Mükerreme’de çile yıllarında eşsiz Önderimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimiz’in etrafında sadece HASBİler vardı. Yani; imanlarının gereği, sadece Allah’ın ilkesi İslam’ın yaşanılması ve yayılması için çalışanlar! 

Bu ideal için maldan, yardan, diyardan ve candan geçen HASBİ (samimi, gayretli, çalışkan, fedakar, ahlaklı, erdemli, çilekeş) muhacirler!

Ve onlara yurtlarını, imkânlarını seferber eden Medine’li HASBİ Ensariler!

Asr-ı Saadet’deki iktidar döneminde imkânlar artınca HASBİleri iki imtihan arasında kalmış görürsünüz! 

Bunlardan ilki; iktidar olmanın, güçlenmenin ve savaşlarda kazanılan ganimetlerin nimetlerine karşı HASBİlerin nasıl bir duruş sergileyecekleri ve ikincisi; bu kazanımların oluşmasında hiçbir emeği olmayan ama her yerde kurumları çevreleyen HESABİler!

Bu HESABİler: emek sarfetmeyen, risk almayan, hiçbir kabiliyeti olmadığı halde her türlü makam ve mevkiyi kovalayan, çıkarcı, rantçı, gayretsiz, emeksiz, zorluk ve darlık günlerinde kaçan, Uhud, Hendek, Mu’te, ve Tebuk Savaşları gibi mal-kan ve can verilen günlerde ortalıkta görünmeyen ama zafer ortaya çıktığında, nimetler belirdiğinde sivrisinekler gibi kazanımlara üşüşen mal ve makamkoliktiplerdi!

Bu kaygan ve kaypak tipleri ilk halifelerimiz Hz. Ömer (r.a), Hz.Osman (r.a) ve Hz.Ali (r.a) ve Hasan (r.a) Efendilerimizin şehadetlerinde ve Cemel, Sıffin fitne ve imtihan zamanlarında belirgin olmaya başladıklarını görürsünüz!

Bu çıkarcı HESABİlerin, HASBİleri irade-i devletten tasfiye etmek, yerlerini almak için ne büyük ayak oyunları, Bizans entrikaları tezgâhladıklarını görürsünüz!

Bu HESABİ’lerin; zalim, mel’un Yezid’in şer planıyla bir araya gelerek, HASBİ LİDER Hz. Hüseyin (r.a) Efendimizi ve HASBİ YARENLERİni devre dışı bırakmak için nelere tevessül ettiklerini, KERBELA’da alenen görürsünüz!

KERBELA; tedbir alınmadığında, akıllar dikkatli, gönüller rikkatli olmadığında ne tür sonuçların oluşacağına dair ibretlik bir vakıadır! KERBELA, HESABİ’lerin HASBİ’lerin sırtını yere getirerek iktidarı ele geçirme örneğidir!

Ki; Hz. Hüseyin’in şehadetiyle HESABİler iktidarı ele geçirdiler!

Ezcümle! Dün olduğu gibi bugün de, Ak iktidarında olduğu gibi her iktidar döneminde de, HASBİ ilklerle sonradan çıkar için kervana yolda katılan HESABİ itlerin mücadelesi olmuş ve kıyamete kadar da olacaktır!

Tarih sayfalarımızda da görüyoruz ki; güçlü iktidarların çöküşleri de meydanı HESABİlere bıraktıklarında gerçekleşmiştir.

Ak kadrolarla Ak alınla yola çıkanlardan bazılarının, zamanla HESABİleştiklerini ve nasıl kapkaralaştıklarına şahidiz.

16 yıldan beri ülkemize ve tüm İslam coğrafyasına büyük hizmetlere devam eden AK İktidarı’nın en büyük handikabı dış güçlerden önce kendi içindeki HESABİ kenelerdir!

Bu kenelerle mücadelesinde HASBİ takımın teknik direktörü Tayyip Erdoğan kardeşimize yardımcı olmalıyız!

Etrafındaki ‘’HASBİ’’ gözükmeye çalışan bazı gizli “HESABİ” keneler, iktidar vücudunu zehirleyebilirler. İl ve ilçe kongreleri öncesi atanan bazı başkan adayı ve adayları merkez adına tavsiye edecek bazı Genel Koordinatörlerin (!) profillerinde bu tehlikeyi hissediyoruz!

Aday tesbitlerinde il ve ilçenin kanaat önderlerine ve STK’ların yönetimlerine hâlâ danışılmadığı haberlerini endişeyle izliyoruz.

Biz bu uyarıcı yazılarımızla: Ak Hareketi’nin doğal lideri Tayyib Erdoğan kardeşimizin hasbilerin yüreklerine su serpen ve umut ışıklarını yeniden yakan sözleriyle başlatılan HESABİleri temizleme operasyonu, tam tersine ayak oyunları ve entrikalarla saf dışı edilmek istenen HASBİlerin hezimetiyle sonuçlanmaması için kardeşlik görevini yapıyoruz!

HASBİlerle HESABİlerin mücadelesinde, HASBİ takımın yenilmemesi için bu uyarıları 2019 yılındaki tarihi final maçı öncesi yazıyoruz.

Dinimizi, vatanımızı ve nesillerimizi şahıs ve kurumlardan daha çok sevdiğimiz için yazıyoruz!

Bir de bu hassasiyetleri taşıdığını düşünen ancak meseleleri sosyal medya üzerinden tartışan kardeşlerimizi uyarmak isterim! Unutulmasın ki, “Ak Parti” bir ailedir. Aile meselelerini sosyal medyada paylaşmak yakışıksız bir durumdur.

16 yıldır bu ülkeye ve millete sayısız hizmette bulunmuş, ülkeye adeta çağ atlatmış bir lider ve geçmişten bugüne Alparslan’ın, Keykubat’ın, Karatay’ın, Selahaddin’in, Yavuz’un ve Abdulhamid Han Hazretlerinin (Allah cümlesinden razı olsun) taşıdığı sancağı bugün taşıyan Ak kadroların sorumluluğu dünden daha da büyük ve yorucudur! 

HASBİ’lere dünden daha çok ihtiyacımız vardır! HESABİ’lere dünden daha çok dikkat şarttır!

Lider ve şura kadrosu olaylara hakim ve tedbirleri almakta kararlıdır! Tayyip Erdoğan gerekli eleştiri ve uyarıları her fırsatta kameralar önünde yapmaktadır! Ve bu da HASBİ’leri sevindirmektedir!

Allah (c.c), din ve vatan sevdalıları HASBİleri, mal ve makam aşığı HESABİlerin tuzaklarından ve şerlerinden korusun! Selam, sevgi ve duayla.

18 Ağu 2017 - 00:00 - Türkiye


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İslami Analiz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İslami Analiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler İslami Analiz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı İslami Analiz değil haberi geçen ajanstır.