Eminönü Meydanı’nda “Charlie Hebdo & Cumhuriyet” Protestosu gerçekleşti

Peygambere Sadakat Platformu tarafından bugün Eminönü Meydanı’nda düzenlenen “Charlie Hebdo & Cumhuriyet” Protestosu’nda, Platform adına sunumu ve açılış konuşmasını Fatih Akıncıları Derneği Onursal Başkanı Mehmet Şahin yaptı. Şahin’in açılış konuşmasının ardından Tasfiye Dergisi editörü Ahmet Örs P

İslami Analiz/Haber Merkezi

Peygambere Sadakat Platformu tarafından bugün Eminönü Meydanı’nda düzenlenen “Charlie Hebdo & Cumhuriyet” Protestosu’nda, Platform adına sunumu ve açılış konuşmasını Fatih Akıncıları Derneği Onursal Başkanı Mehmet Şahin yaptı. Şahin’in açılış konuşmasının ardından Tasfiye Dergisi editörü Ahmet Örs Platform adına bir konuşma gerçekleştirdi. Yoğun bir katılımın olduğu program, Kudüs TV Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Şirin’in yaptığı vahdet duasıyla son buldu.

Platform adına Sena Kıvanç tarafından okunan basın açıklamasında, Müslümanlar olarak olarak İslam düşmanlarının senaryosunu yazıp sahneye koydukları yeni bir provokasyonla karşı karşıya olduğumuza işaret edilerek “Fransa’da yayın yapan “Charlie Hebdo’’ isimli mizah dergisine yapılan baskın ve ardından gelişen olaylar küresel güçlerin İslam dünyasına yönelik yeni bir saldırı dalgasının habercisi gibi gözükmektedir” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında Müslümanlar açısından silahsız, savunmasız ve sivil insanların öldürülmesi kim tarafından kime yönelik yapılırsa yapılsın yapanların ve mağdurların inancına bakılmaksızın kabul edilemez bir davranış olduğunun altı çizilerek, hangi inancın kutsal değeri olursa olsun ona hakaret edilmesi, alay edilmesi, fikir ve basın özgürlüğü adı altında dahi olsa kabul edilemez olduğu vurgulandı.

Sena Kıvanç tarafından okunan basın açıklamasının tamamı şu şekilde:

Bismillahirrahmanirrahim

‘’Şüphesiz Allah ve melekleri peygamberi överler. Ey inananlar! siz de O’nu övün O’na salat ve selam getirin.’’Ahzab-56

‘’Allah’ı ve peygamberini incitenlere Allah dünyada da ahirette de lanet eder; onlar için alçaltıcı bir azab hazırlamıştır.’’Ahzab-57

Değerli basın mensupları ve halkımız;

 Bugün Müslümanlar olarak İslam düşmanlarının senaryosunu yazıp sahneye koydukları yeni bir provokasyon ve tuzakla karşı karşıyayız. Geçtiğimiz günlerde Fransa’da yayın yapan “Charlie Hebdo’’ isimli mizah dergisine yapılan baskın ve ardından gelişen olaylar küresel güçlerin İslam dünyasına yönelik yeni bir saldırı dalgasının habercisi gibi gözükmektedir.

Charlie Hebdo sınır ve ölçü tanımaz yayınlarıyla meşhur, bilinen bir dergidir. Bu dergi ifade ve basın özgürlüğü zırhının arkasına sığınarak uzun zamandır hem Hıristiyan hem de Müslümanlarca kutsal olan değerleri aşağılayıcı ve küçük düşürücü yayınlar yapmaktadır. Kanaatimizce Charlie Hebdo kadrosu yaptıkları bu yayınların hangi sonuçları doğuracağını bilerek hareket etmekte özellikle İslam dünyasını kışkırtacak ve tahrik edecek yayınlarını ısrarla sürdürmektedir.  

Bizler Müslümanlar olarak şunu açıkça ifade ediyor ve altını çiziyoruz ki; bizim anlayışımıza göre silahsız, savunmasız ve sivil insanların öldürülmesi kim tarafından kime yönelik yapılırsa yapılsın yapanların ve mağdurların inancına bakılmaksızın kabul edilemez bir davranıştır.

Aynı şekilde hangi inancın kutsal değeri olursa olsun hakaret edilmesi, alay edilmesi, fikir ve basın özgürlüğü adı altında dahi olsa kabul edilemez ve bu ahlak dışı bir davranıştır.

Anadolu coğrafyasında yaşayan Müslümanların hassasiyetlerini bildikleri halde bizim için tam bir provokatör olan Charlie Hebdo dergisinin son sayısındaki Peygamberimiz Hz. Muhammed’i (sav) tasvir eden karikatürü yayımlayan Cumhuriyet Gazetesi bu tavrı ile gerçek safını belli etmiş ve küresel güçlerin insanlık barışına vurmak istedikleri darbenin bir parçası olmuştur.

Cumhuriyet Gazetesini ve bu karikatürü köşesinde yayınlayarak yaşadıkları coğrafya ve toplumun kutsallarına hakaret etme cüretini gösteren zavallıları şiddetle protesto ediyor, bu cürümleriyle Müslüman halkımızın bilincinde unutulmayacaklarını ilan ediyoruz.

Yaşadığımız zaman diliminde bütün bir İslam coğrafyası kan gölüne dönmüş durumdadır. Küresel güçler Müslümanlar arasında etnik kimlik ve mezhep savaşları çıkartarak İslam ümmetini zayıflatmak ve savunmasız hale getirmek istemektedirler. İslam topraklarına çöreklenmiş işbirlikçi rejimler vasıtasıyla tüm zenginliklerimiz sömürülmekte ve Müslüman halklar baskı altında tutulmaktadır. İslam ümmetinin bağrına hançer gibi saplanmış Siyonist İsrail’in güvenliği ve küresel güçlerin çıkarları için tüm İslam coğrafyası özellikle Ortadoğu bir kaos ve şiddet ortamına sürüklenmiştir.

Ne yazık ki bugün İslam coğrafyası küresel güçlerin tezgâhıyla İslam adına işlenen şiddet ve cinayetlere sahne olmaktadır. Müslümanlar olarak ifade ediyoruz ki İslam adına işlenen bu şiddet ve cinayetlerin sorumlusu Müslümanlar değil şiddet sarmalını kendi çıkarları doğrultusunda besleyen büyüten başta Amerika ve Fransa’nın da içinde olduğu çekirdek batı ülkeleridir.

Charlie Hebdo hadisesi bir kere daha batının ve küresel güçlerin ikiyüzlülüğünü ortaya koymuştur. İslam coğrafyasında emperyalistlerin, Siyonistlerin ve işbirlikçilerin eliyle her gün onlarca masum insan, kadın, çocuk, yaşlı, gazeteci aydın ve âlim öldürülürken sesini çıkartmayan, görmezden gelenler 12 Fransız’ın öldürülmesi ile ne hikmetse birdenbire terörün ve şiddetin farkına varmışlar, masum insanları öldürmekte kimsenin eline su dökemeyeceği Siyonist katil Netanyahu ile kol kola cumhuriyet yürüyüşleri yapmışlardır.

Türkiyeli Müslümanlar olarak ;

*Küresel güçler tarafından başlatılan İslam karşıtı projenin farkındayız!

*Küresel güçlerin mezhepçi ve etnik kimlikçi yaklaşımlarla İslam’a karşı İslam projesini hayata geçirdiklerinin farkındayız!

*İslam topraklarını kör bir şiddet sarmalına sokarak kan gölüne dönüştüren örgütlerin arkasında küresel güçler olduğunun farkındayız!

*Yaşadığımız coğrafyada küresel güçlere hizmet eden Cumhuriyet Gazetesi gibi provokatörlerin olduğunun farkındayız!

* Türkiye’nin, İslam karşıtı projeleri bir bir hayata geçiren küresel güçlerin, NATO’nun askeri üsleriyle dolu olduğunun, yine onların askerî ittifakları içinde yer aldığının da farkındayız!

Tüm karartmalara rağmen bu gerçekleri halkımızla paylaşmaya devam edeceğimizi İslami değerlerimize, kutsallarımıza yapılacak saldırı ve hakaretler karşısında sessiz kalmayacağımızı bu uğurda her türlü bedeli ödemeye hazır olduğumuzu ilan ediyor, Charlie Hebdo dergisi ve Cumhuriyet Gazetesini kışkırtıcı, saygısız ve provokasyon kokan yayınlarından dolayı şiddetle kınıyoruz.

Bu vesileyle, Türkiye’nin İslam coğrafyasına, Müslümanlara savaş açan NATO’dan ve bütün emperyalist ittifaklardan bir an önce çıkmasını istiyoruz. Şüphesiz ki emperyalistlerle aynı ittifaklar içinde yer alırken Peygambere, İslami değerlere sahip çıkılamaz.

                                                           PEYGAMBERE SADAKAT PLATFORMU

      

18 Oca 2015 - 00:00 - Türkiye


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İslami Analiz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İslami Analiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler İslami Analiz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı İslami Analiz değil haberi geçen ajanstır.