Dr. Muhammed Ammara: Ümmetin Siyonistlerden kurtulmasının yolu ‘Vahdet’tir (Özel Haber)

Ezher Âlimler Heyeti Üyesi Dr. Muhammed Ammara(İmara), “Siyonistler 1948’de Filistin topraklarına saldırdıktan sonra Batı sömürgesinde yeni bir aşamaya geçildi. Batı Siyonist oluşuma destek olmak, İsrail’in güvenliğini garanti altına almak amacıyla parçalara ayırdığı Ortadoğu’yu daha da parçalama, d

İslamî Analiz/Haber Merkezi

Ezher Âlimler Heyeti Üyesi Dr. Muhammed Ammara(İmara), “Siyonistler 1948’de Filistin topraklarına saldırdıktan sonra Batı sömürgesinde yeni bir aşamaya geçildi. Batı Siyonist oluşuma destek olmak, İsrail’in güvenliğini garanti altına almak amacıyla parçalara ayırdığı Ortadoğu’yu daha da parçalama, dini, mezhebi ya da etnik ayrılıklar üzerinden Ortadoğu’yu dönüştürme girişimlerini başlattı” dedi.

Ezher Dergisi’nde yayınlanan “Geleceğimiz: Dayanışma ve Beraberlik mi? Yoksa Parçalanma mı?” başlıklı son makalesinde Siyonist bir müsteşrik olan Bernard Lewis’in, Pentagon dergisine yazdığı meşhur makalede (Executive Intelligence Research Project) mezhebi, kültürel, dini ayrılıkları çözüme kavuşturma iddiasıyla Arap ülkelerinin sayısının 21-23’ten tam 32’ye yükseleceğini öngördüğüne değinen Dr. Muhammed İmara, söz konusu bölünmelerin şu şekilde tasnif edildiğini yazdı:

Belucistan Devleti: Pakistan ve İran’dan oluşuyor.

Peştunistan Devleti: Pakistan ve Afganistan’dan oluşuyor.

Kürdistan Devleti: Irak, İran, Türkiye ve Suriye’den oluşuyor.

Projeye göre İran 4 devletçiğe dönüşecek; Birincisi, İranistan… İkincisi, Azerbaycan… Üçüncüsü, Türkmenistan… Dördüncüsü, Arabistan…

Irak ise iki devlete dönüşecek: Birincisi, Basra çevresinde konuşlanan Şii devleti… İkincisi ise, Bağdat çevresinde konuşlanan Sünni devleti…

Ürdün de iki devletçiğe dönüşecek: Birincisi, Bedeviler için… İkincisi ise Filistinliler için…

Suriye ise 5 devletçiğe dönüşecek: Hıristiyan devleti, Şii devleti, Sünni devleti, Dürzi devleti ve Alevi devleti…

Lübnan ise kantonlara dönüşecek: Bunlardan birincisi Marunîlere ve geriye kalan Hıristiyanlara ait… Bir diğeri Sünnilere ait… Üçüncüsü Şiilere, dördüncüsü ise Dürzilere ait…

Mısır da iki devlete dönüşecek: Biri Sünnilere, diğeri Kıptilere ait olacak.

Sudan da iki devlete dönüşecek: Güneyde zencilerin devleti, kuzeyde Arapların devleti olacak.

Fas da Berberilerin ve Arapların olmak üzere iki devlete dönüşecek.

Moritanya ise Araplar, zenciler ve melezler arasında bölüştürülecek.

Batı Şeria bu projeye göre İsrail’e katılacak.

Suudi Arabistan ise 1933’teki birleşmeden önceki haline dönerek tekrar parçalanacak.

İmara şunları söylüyor: “Bu Siyonist ve emperyalist projenin gerçekleştirilmesi ile birlikte İslam dünyası paramparça olacak ve böylece sadece sınırlar değil, kültürel ve manevi ayrılıklar da başlayacak, bu durum da bölgede en azından yarım asırlık bir süreden sonra İsrail’den daha güçlü bir devletin kalmaması anlamına gelecektir.”

İmara, Siyonistlerin “Kivunim” dergisinde de yayınlandığı üzere bu projeyi üstlendiklerini ifade ediyor.

Diğer yanda İmara, 13 Şubat 1983 tarihli “80’lerde İsrail Stratejisi” başlığıyla yayınlanan makalede, Siyonistlerin Arap dünyasını 19 devlete bölen Sykes-Picot anlaşmasından sonra yeniden bir bölünmeye ihtiyaç olduğundan söz ettiklerini ifade ediyor.

31 Tem 2014 - 00:00 - Ortadoğu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İslami Analiz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İslami Analiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler İslami Analiz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı İslami Analiz değil haberi geçen ajanstır.