Ak Parti'nin Filistin mitinginde konuşan Erdoğan: Bir gece ansızın gelebiliriz

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği Büyük Filistin Mitingi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir gece ansızın gelebiliriz şiarıyla kendi çizdiğimiz yolda ilerlemeyi sürdüreceğiz" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği Büyük Filistin Mitingi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Bir gece ansızın gelebiliriz şiarıyla kendi çizdiğimiz yolda ilerlemeyi sürdüreceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyük Filistin Mitingi'nde " İsrail 22 gündür savaş suçu işliyor. Biz de seni dünyaya savaş suçlusu olarak ilan edeceğiz. Bunun hazırlığı içindeyiz. Daha ne kadar kadın ve çocuk ölmesi gerekiyor. Her ülkenin kendini savunma hakkı vardır ama adalet nerede? Gazze'de katliam yürütülmektedir" dedi.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yapılan 'Büyük Filistin Mitingi'nde söz alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'e ve batılı devletlere yüklendi.

Erdoğan'ın konuşması şöyle:

"Sevgili İstanbullular, Sayın Devlet Bahçeli, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, saygı değerli genel başkanlar, değerli kardeşlerim hepinizi en kalbi duygularımla, hürmetle muhabbetle selamlıyorum. Her birinize Filistin davasına sahip çıktığınız için şahsım milletim adına teşekkür ediyorum. Bu toprakları bize vatan olarak bırakan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Coğrafyamızın semalarında bayrağımızın ilelebet dalgalanması için emek veren akıl ve alın teri döken herkese şükranlarımı sunuyorum.

'GAZZE İÇİN DE BUGÜN OLDUĞU GİBİ KIYAMDAYIZ'

Siz bugün burada öyle büyük bir milletsiniz ki bunu farklı bir şekilde ortaya koydunuz. Öyle büyük bir millet ve devletiz ki ne gücümüz ne derdimiz ne mücadelemiz sadece kendi sınırlarımızda kaimdir. Yarın cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılının coşkusunu yaşarken bugün Gazze için yüreklerimizin yangınını cümle aleme haykıracağız. Tıpkı geçmişte Trakya'da, Balkanlar'da, Kafkaslar'da, Doğu Akdeniz kıyılarının her karışında, Orta Asya'nın, Güney Asya'nın, Afrika'nın dört bir yanında bir zamanlar biz de millet hem nasıl bir milletmişiz gelmişiz dünyaya millet, milliyet nedir öğretmişiz. Ufkumuzun uzandığı her yerde kalplerini ve gözlerini bize çevirmiş kardeşlerimizin derdi ile dertlendiğimiz yardım eli uzattığımız gerektiğinde sınırlarımızı açtığımız kardeşlerimize yaptığımız gibi Gazze için de bugün olduğu gibi kıyamdayız.

'ADANA NEYSE GAZZE'DE OYDU, NEREDEN NEREYE GELDİK'

' Netanyahu nasıl teröristse Hamas da terörist'miş. Yazıklar olsun. Hamas kimdir bihaber olan talihsizler var. Ve onlara ülkemde oy atanların da iyi düşünmesi lazım. Pek çok coğrafya için biz gözyaşı döktük. Ömrümüz boşuna geçmedi. Birileri Gazze'yi çok uzakta görüyor ve ne yazık ki bunu açıkça söylüyor. Bu ülke için Adana neyse Gazze'de oydu. Edirne neyse Üsküp'ün, Gaziantep neyse Halep'in o olduğu gibi. Neredden nereye geldik. Gazze vatan toprağının parçasıydı. Çanakkale şehitliğine yolunuz düştüğünde mezar taşlarınınüstündeki yazılara bakın. Orada Gazzelilerin de yazdığını göreceksiniz.

'İSRAİL ÇOK BÜYÜK RAHATSIZ OLDU'

Hiç şüphe yok ki Türkiye büyük bir devlettir. Türkiye asla bitmeyecek büyük tehditlerin üzerinde olduğu bir ülkedir. Hamas terör örgütü değil dedim ya, bundan İsrail çok büyük rahatsız oldu. Zaten başka bir şey beklemiyorduk. Bunu bildiğimiz için de açık ve net ifade ettik. Kendi istiklalimizin ve istikbalimizin de müdahalesini yapıyoruz. 1947'de Gazze Filistin buralar neydi, şimdi ne? Ya İsrail sen buralara nasıl geldin. Sen bir işgalcisin, örgütsün. Batı sana borçlu ama Türkiye'nin sana borcu yok. Türkiye sana borçlu olmadığı için Erdoğan böyle konuşuyor. Onlar borçlu olduğu için size ziyarete geliyor.

'BU MİLLET ÖLMEDİ, DİMDİK AYAKTA'

Hatırlayın duvarlara 1453'ü yazanları unutmuyoruz değil mi? O çapulculara bu ülkeyi, bu kadar... Karşımızda son iki asırdır bizi siyasi, sosyal, ekonomik olarak dilim dilim doğrayanların kapanmamış hesapları var. Gevurun kılıcını çalanların hakikatleri ters yüz etmesine izin vermeyeceğiz. Sizler de görüyorsunuz dün Ukrayna-Rusya savaşında katledilen siviller için timsah gözyaşları dökenler, Gazze'de ölen çocuklar için sesleri çıkmıyor. Ey Batı size sesleniyorum. Siz yeniden bir Hilal-Haçlı mücadelesi mi istiyorsunuz? Bu millet ölmedi, dimdik ayakta. Libya'da Karadağ'da neysek bilesiniz ki Ortadoğu'da da oyuz.

'GAZZE'DE SAVUNMA DEĞİL KATLİAM YÜRÜTÜLÜYOR'

Bir gece ansızın gelebiliriz şiarıyla kendi çizdiğimiz yolda ilerlemeyi sürdüreceğiz. Biz milletimizi seviyoruz. Milletimize fedai can etmeye hazırız. Milletimizle birlikte bu yolda ilerlemeye hazırız. Bu millet yeni destanlar yazmaya hazırdır. Bunlar dediğimizin kimler olduğunu biliyorsunuz değil mi? ABD'siyle, Avrupa'sıyla, tek dişi canavar kalan Batı'dan bahsediyorum. Gazze'de yaşanan katliam topyekun Batı'nın eseridir. Çocuk katilleri verdikleri tam desteği demokrasi ve adalet gibi kavramlarla gizlemeye çalışmaları da ayrı bir komedidir. İsrail onlara rağmen adım atamaz. Atsa bile 3 gün içinde çöker. Biz bunları iyi tanırız. Batı'nın bu sinsi ve kirli taktiği deşifre olmuştur. Bunu en iyi biz biliyoruz. Biz PKK'nın YPG'nin FETÖ'nün gerisinde kimler var biliyoruz. Benim milletim de bunları gayet iyi bilmeli. Biz lafa gelince liberal, özgürlükçü kurum ve kişilerin gerçekte hangi gayelerle ülkemizin çelme taktığını gayet iyi biliyoruz. Aynı hakikatlere Gazze'de şahit oluyoruz. İsrail 22 gündür açıkça savaş suçu işliyor. İsrail biz de seni savaş suçlusu diye dünyaya ilan edeceğiz. Bunun hazırlığını yapıyoruz. Batılı liderler İsrail'e ateşkes çağrısı bile yapmıyor. Ey Batı ne kadar çocuk, kadın ölmesi lazım ki siz ateşkesi ilan edin. Elbette her ülkenin kendini savunma hakkı varmış. Tamam da adalet nerede. Gazze'de savunma değil katliam yürütülüyor.

'SAVAŞ SUÇLARINA ORTAK OLMAYIN'

Bu gece Gazze'nin hali neydi gördünüz değil mi? Her taraf karanlık, hiçbir şey yok, yiyecek bir şey yok, anestezi kullanmadan ameliyat yapıyorlar. Ey dünya tüm bu gerçekleri görüyorsunuz. Hani ben Davos'ta demiştim ya; Siz öldürmeyi iyi bilirsiniz, demiştim. Bunlar öldürmeyi iyi biliyor. Gazze hepimizin meselesidir. Kendi küçük siyasi oyunlarını, hastalıkları taassuplarını Gazze'deki mücadelenin önüne geçirenlere diyoruz ki yapmayın! Gazze'de insanlık ve savaş suçlarına ortak olmayın. Artık hangi kökene, hangi inanca sahip olursa olsun coğrafyamızdaki tüm toplumlar olarak bir olmalıyız. Bölge ülkelerinin tamamını ayrılığın azabından uzak kalmaya davet ediyoruz. İsrail'in 7 Ekim'den bu yana şehit ettiği çocukların sayısı 3 bin 600'ü buldu. Bir vahşetle karşıyayız. Hiçbir Gazzeli'nin başını sokacağı evi kalmadı. Dışarıdan yardım getirilmesine izin verilmediği için tüm insani ihtiyaçlar karşılanamaz halde. Dün geceden itibaren yapılanlar bir cinnet halidir.

'SIRTINI DAYADIĞI BATI ÇEKİP GİDECEKTİR'

Gazze halkının şanlı duruşu tarihe yazılacaktır. Bu ruh ve heyecan Filistin halkında hep vardı. Gazzeli dişleriyle yurdunu savunmaya hazır. Ne diyor bu ahlaksızlar, gidin diyorlar. Şu ülkeye geçin diyorlar. Bu söze kulak verip yola düşenlerin de üzerine bomba yağdırıyorlar. Çünkü bunlar sadece öldürmeyi bilir. Zalimlerin Filistin halkının hayatından defolup gittiğini de göreceğiz. İsrail'in 75 yıldır sürdürdüğü zulüm de elbet bir gün bitecektir. Sırtını dayadığı Batı çekip gidecektir. Türkiye tıpkı 500 yıl önce olduğu gibi başı dara düşen her mazlumla birlikte bu insanların da umudu olacaktır. Boyunuzu da çapınızı da aşan tavırlarla, sözlerle Türk milletinin merhamet duygularını törpülemeyin. Gelin bize kulak verin. Kendinizin ve çocuklarının geleceği için belki de ilk defa hayırlı bir adım atın. Bir Filistin gerçeği var. Bu zulme karşı direnmek durumunda kalan Filistin halkına Filistin analarının ak sütü gibi helaldir.

'SAVAŞIN BİR AHLAKI VE HUKUKU VAR'

Ey İsrail, oylama yapıldı BM'de. 120 ülke size ne dedi? Ateşkes için evet deyin dedi. 40 ülke çekimser kaldı, 13-14 ülke İsrail'in yanında kaldı. İsrail sen yalnızlığa mahkumsun ve mahkum olacaksın. BM bu kararla güzel bir adım attı. Savaşın bir ahlakı ve hukuku var. Hayatını kaybeden her sivil için biz üzüntülüyüz. Ama İsrail'in böyle bir derdi var mı? 'Biz öldürmeyi iyi biliyoruz' diyorlar. Ama bunun bedelini ödeyeceksiniz. 1 buçuk milyona yakın İstanbullu burada topladı. Sağ olun var olun."

30 Eki 2023 - 16:09 - Türkiye


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İslami Analiz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İslami Analiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler İslami Analiz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı İslami Analiz değil haberi geçen ajanstır.

02

Ümit Ortaç - Allah Celle Celal'e hamdü senalar olsun. Din gününün sahibi Allah Celle Celaldir. Dönüsümuz onadır.

Hz Muhammed Mustafa'ya salat ve selam olsun.

iktidardaki politikacı aldatan deccaldir.

amerika tarafından desteklenen terör örgütülerince öldürülen askerlerimizin geregi kısas hiç yapılmadı. Halbuki gereken maşa olarak kullanılanla beraber silah veren suçludur. Kisas yapıldı mı? Aslanlarımız bu iktidarın kıtalı amacına mal kabuldeki kabul edilebilir hata oranı gibi icraat eylem yapılıyor.

amerikadaki teröristler geri alındı mı?

dolar ile yapılan manuplasyonlarla kaybedilen paralar halka verilmedi. dolara mecbur muyuz?

kötüler arasında seçim yapmak diye maaslı 5.kol faaliyetinde bulundu. Onlar daha kötü, yaparsam ben yaparım. propaganda yaptı.

müslüman kişi zulme ortak olmaz. Bilmiyor musunuz? O da zalim bu iktidar da zalim. Haram işliyor görmüyor musunuz?

15 Temmuz'da amerika saldırdı. dedi darbe. bu ne perhiz ne lahana turşusu. Olümüne demistin.

Yani şunu diyorum kendisinden daha iyisi yok zannı var. bu kibirdir. Rusya'dan kalkan gemilerle Afrika halkını doyuruyordu. 5.kol faaliyetinde kibrini açıkça oryaya koydu.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ekim 12:12
01

Ümit Ortaç - Ya Hayy, Ya Kayyum Allah. Allah Celle Celal'e hamd olsun. Allah Celle Celal'i noksanlıktan tenzih ederim. Çok şükürler olsun Ya Rabbim.

Resül'ü Hz Muhammed Mustafa'ya salat ve selam olsun.

iktidardaki politikacı aldatan deccaldir.

Kanıt,

Faiz haram değil mi? Haram haram olduğu için Allah Rızasına niyetlenerek haram deyip yasaklaması gerekirdi. Öyle mi şu anda?

Filistin'de müslümanlar Cihad ilan etti. Sui zanda bulunmadan, silah mühimmat göndermesi gerekirdi. Öyle mi?

Çoluk Çocuğu ağzına alıp zulüm yapıyorlar diye canı yani Allah'ın vermiş oldugu ruhu adileştiriyor. Vaka çok tekrarla adileşiyor.

israil gemimize saldırdı. Mavi Marmara. Kısas uyguladı mı?

Defalarca israil, Filistin'li kardeşlerimizi öldürdü. Kınama metninden başka birşey yok.

Soruyorum size; kumar serbest mi? alkol serbest mi? sokaklardaki ahlaksızlıklar, medyadaki yayınlar bunlar islam deccali olduğunun kanıtı.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ekim 11:29