Sakarya'da Aksa Tufanı'na destek eylemi: Siyonist rejim bayrağı ateşe verildi

Sakarya’da İkra İlim ve Kültür Merkezi tarafından Cumartesi günü ani bir kararla Filistin’e destek gösterisi düzenlendi.

+8
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya’da İkra İlim ve Kültür Merkezi tarafından Cumartesi günü ani bir kararla Filistin’e destek gösterisi düzenlendi.

Gösteride hem halkımıza hem de iktidara düşen görevler hatırlatıldı.

Siyonist terör rejimi İsrail’in paçavrası ateşe verilirken, katılımcılar Siyonist İsrail ve Büyük Şeytan Amerika’ya karşı direniş cephesinin yanında olduklarını ilan ettiler.

BASIN AÇIKLAMASININ TAM METNİ:

AKSA TUFANI OPERASYONU’NU SELAMLIYORUZ!

Gazze’de yoğun bombardıman ve soykırım devam ediyor.

Siyonist İsrail, “Aksa Tufanı” operasyonu ile yaşadığı şokun intikamı için çoğunluğu çocuk sivilleri katlediyor.

Ey Siyonist İsrail!

Aksa Tufanı operasyonu ile senin ne denli korkak ve aciz olduğun ortaya çıktı. Senin kağıttan bir kaplan olduğun ortaya çıktı.

Ey Siyonist İsrail!

Aksa Tufanı operasyonu ile öyle bir yenilgi aldın ki, müttefiklerin haritadan silineceğin korkusu ile tüm askeri ve istihbari güçlerini bölgeye yığdılar. Amerika ve Avrupa Ortadoğu’daki jandarmalarının yok olacağı ve bu coğrafyayı tamamıyla kaybedecekleri endişesi ile savaş gemilerini, savaş uçaklarını, hava savunma sistemlerini, özel birliklerini, istihbarat ekiplerini, strateji uzmanlarını Filistin’e konuşlandırdılar. Ama artık ok yaydan çıkmıştır. Meşakkatli de olsa, binlerce şehit pahasına da olsa; Filistin ve Kudüs’ün özgürlüğüne giden yolu kapayan bariyerler söküp atılacaktır.

Ey Siyonist İsrail!

 Aksa Tufanı operasyonu seni o kadar korkuttu ve zelil duruma düşürdü ki; senin, kendi başına kara operasyonu yapamayacağına inanan Amerikalı efendilerin komutayı ele aldı. Amerikalı efendilerinin de kaçamak kara operasyonlarından ötesine geçemeyeceği, topyekun bir kara saldırına cesaret edemeyeceği anlaşıldı.

Gazze’ye yönelik dünkü kara operasyonu ile ilgili Hamas’ın açıklamasını aynen aktarmak istiyoruz:

“Siyonist rejim, Amerikalıların desteği ile 3 farklı noktadan düzenledikleri kara saldırılarında başarısız oldu. Düşmana ait çok sayıda tank ve zırhlı askeri aracı Kornet füzeleriyle imha ettik. Ölü ve yaralılarını helikopterlerle topladılar. Kara saldırısı onlar için büyük bir hüsran oldu. Direniş güçlerinin hazırladığı pusuya düşen işgal güçleri ummadıkları hezimeti yaşadı.”

Allah’ın izniyle Amerika ve Avrupa da Siyonist katilleri acı akıbetten kurtaramayacaktır.

Buradan Ak Parti iktidarına sesleniyoruz:

Artık sözün bittiği yerdeyiz. Zaman, eylem zamanıdır!

- İsrail ile tüm diplomatik, askeri ve ticari ilişkiler sonlandırılmalıdır.

-Türkiye’deki tüm Amerikan üsleri kapatılmalı ya da Türkiye’ye devredilmelidir. Özellikle Kürecik ve İncirlik üslerinin Siyonist İsrail’in güvenliği için kullanıldığını unutmamalıyız.

- Filistin direnişine Türkiye silah yardımı yapmalıdır. Savunma sanayisinin en gelişmiş ürünleri Filistin direnişine verilmeli ya da bu silahların Gazze’de üretimi için gereken altyapı ve sermaye Türkiye tarafından sağlanmalıdır.

- Türkiye tam bağımsızlık için cesaretli adımlar atmak zorundadır. Tam bağımsızlık sağlanmadığı sürece Amerika-Avrupa ittifakı yani Atlantik ittifakı karşısında aciz kalmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin NATO içerisinde karar noktasında etkisiz eleman konumunda olduğunu görüyoruz. Sürekli tehdit edilen ve baskılanan bir pozisyondayız. Türkiye’nin dünyada çok kutupluluğa giden yeni eğilimi dikkate alarak NATO’dan çıkma dahil tüm politikalarını gözden geçirmesi gereklidir. Tam bağımsızlık ekonomik ve teknolojik açıdan ülkemizin zehir içmesi anlamına geliyorsa, halkımızın bu zehri içmeye hazır olduğunu deklare ediyoruz.

- Türkiye, “İslam Birliği” için öncü rol oynamalıdır. İslam İşbirliği Teşkilatı gibi anlamsız ve dirayetsiz kuruluşlar yerine, İslam coğrafyasının önemli ülkelerinin siyasi, askeri ve ekonomik ittifakını öngören bir yapı için ayağa kalkılmalıdır. Bugün böyle bir ittifak olsa idi, Siyonistlerin ve Amerikalıların çoktan sesleri kısılmış olurdu. Türkiye, Mısır, İran, Suudi Arabistan, Pakistan, Endonezya, gibi ülkelerin çok yönlü ittifakı İslam dünyasının her açıdan ayağa kalkmasına, dirilişine vesile olacaktır. Gün mezhebi, etnik ayrışma günü değil, vahdet günüdür. Vahdetin öncülüğünü yapan liderler tarihe altın harflerle yazılacaktır.

Buradan halkımıza sesleniyoruz:

- Amerikan emperyalizminin ve Siyonizmin ne denli acımasız, gayr-i meşru ve insanlıktan uzak olduğuna bir kez daha şahitlik ediyoruz. Amerikan emperyalizmi ve siyonizme karşı öfkemizi daim kılmalıyız. Öfkemiz sadece bu sıcak günlerle sınırlı olursa hep kazanan onlar olacaktır. Tüm cephelerde Batı ile hesaplaşmaya hazır olmalıyız. Özellikle de kültürel hesaplaşma çok önemlidir. Müzikten sinemaya, fast food’dan modaya, dizilerden sosyal medyaya kadar tüm alanlar bizim için hesaplaşma alanıdır. Bu hesaplaşmayı yapamazsak ve bunu daim kılamazsak; ticari ve siyasi hesaplaşmalar amacına ulaşamaz. Bugün halkımızın içinde az da olsa var olan Siyonist zihinler batının kültür emperyalizminin ürünleridir.

-İsrail ve batılı müttefiklerinin ürünlerinin boykotu çok önemlidir. Bu boykotun işlerlik kazanması için, düşmanın stratejik firmalarının hedefe konması gereklidir. Uluslararası Boykot Girişimi BDS’nin boykot listesinin dikkate alınmasını öneriyoruz.

- Filistin için yardım kampanyalarına azami destek sağlamalıyız. Bu yardımlar ekmeğimizin ucundan bir parça vermek şeklinde değil, ekmeğimizi ikiye bölerek bir yarısını Filistin’e göndermek şeklinde olmalıdır. Ancak bu şekilde bizim için emanet hükmünde olan malımızın/gelirimizin hakkını vermiş oluruz.

Filistin’in, Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın özgürleşmesi için geri sayım başlamıştır.

Dünyanın tüm mazlum halkları Filistin direnişine gıpta ile bakıyor. Her milletten, her dinden, her dilden, her coğrafyadan vicdanlı insanlar Filistin’in şanlı direnişini, Aksa Tufanı operasyonunu selamlıyor.

Lübnan’da Hizbullah, Yemen’de Ensarullah, Golan’da milisler Haçlı-Siyonizm ittifakına karşı şimdilik sınırlı operasyonlar yapıyorlar. Bu örgütlerin de geniş çaplı olarak cephe açmaları her an mümkündür. Amerika ve Avrupalı şürekâsının en önemli korkusu da budur. İnşallah bu korkularının içinde boğulacaklardır.

Filistin direnişinin tüm şehitlerini rahmetle anıyoruz. Şehitlerimiz bu davanın sönmeyen meşaleleridir. Başta Aksa Tufanı şehitleri olmak üzere, Şeyh Ahmed Yasin’e, Fethi Şikaki’ye, Abbas Musavi’ye, İmad Muğniye’ye,  Abdulaziz Rantisi’ye, Furkan Doğan’a ve adını tek tek zikredemediğimiz tüm şehitlerimize selam olsun.

Bizler; şehitlerimizin çizdikleri rotayı sebatla takip edeceğimize, bedeli ne olursa olsun onların izinden ayrılmayacağımıza ve onlardan devraldığımız sancağı kanımızın son damlasına dalgalandıracağımıza and içiyoruz.

Bizler; Filistin’in, Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın özgürleşmesi yolunda canımızla ve malımızla her türlü fedakarlığa hazır olduğumuzu bir kez daha deklare ediyoruz.

Rabbimiz! Ayaklarımızı sabit kıl! Zillete düşmekten, bozgunculardan aman dilemekten bizi muhafaza eyle!

İzzeti kuşanıp sırat-ı müstakim üzere olmayı bize nasip eyle!

Mübarek kıldığın Aksa’da namazlarımızı özgürce eda etmeyi, özgür bir Filistin’de, Kudüs’ün aydınlık şafağında buluşmayı bizlere nasip eyle!

Yaşasın Filistin Direnişi!

Yaşasın Aksa Tufanı Operasyonu!

Yaşasın Dünya Mazlumlarının Dayanışması!

İkra İlim ve Kültür Merkezi

30 Eki 2023 - 09:10 - Türkiye


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İslami Analiz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İslami Analiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler İslami Analiz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı İslami Analiz değil haberi geçen ajanstır.