Doğu Perinçek liderliğindeki Vatan Partisi'nden 2023 seçimleri kararı

Vatan Partisi 2023 seçim stratejisi, Merkez Yürütme Kurulu'nda alınan kararlarla belirlendi.

Büyütmek için resme tıklayın

Vatan Partisi 2023 seçim stratejisi, Merkez Yürütme Kurulu'nda alınan kararlarla belirlendi. Açıklanan kararlarda, “ Ak Parti’nin Türkiye’yi tek başına yönettiği dönemin sonuna gelmiş bulunuyoruz. AK Parti iktidarının Atlantik sistemine uyum gösteren ve Üretim Devrimine yan çizen çözümsüzlüğüne ortak olmayacağız” denildi.

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, hedeflerinin üreticilerin Milli Hükümeti olduğunu vurguladı. Bursalı, yükselen Asya'da Türkiye'nin yerini sağlamlaştırmak, bölge ülkeleriyle işbirliği yapmak, üretim devrimini gerçekleştirmek için yurttaşlardan yetki istedi. Açıklanan 14 maddelik Merkez Yürütme Kurulu (MYK) kararlarında; Atlantik Sisteminin sonuna gelindiği vurgulandı. Halkın sistem dışında çözüm aradığı kaydedilen MYK kararlarında Türkiye'nin devrimci sürece girdiğine işaret edildi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek başkanlığında 6 Ağustos'ta toplanan MYK'da alınan kararlar şöyle:

TARİHİ EŞİK

1. Türkiyemiz, tarihsel bir eşiktedir. Devletimiz ve milletimiz büyük zorluklarla karşı karşıyadır. Bu zorlukları Türk devletinin ve milletimizin devrimci birikimiyle, Vatan Partisi önderliğinde aşacağımızı biliyoruz.

SİSTEMİN SONUNA GELDİK

2. Türkiyemizde 1980 yılından bu yana uygulanan millî devleti yıkıma uğratma, dünya ekonomisiyle bütünleşme ve kültürel yozlaşma programı iflas etmiştir. Devletçe ve milletçe borca battık. Halkımızın geçim sıkıntısı ağırlaşıyor. Atlantik Sisteminin sonuna gelmiş bulunuyoruz.

HALKIMIZ DEVRİMCİLEŞİYOR

3. İşçi ve çiftçiden sanayici ve tüccara kadar herkes “böyle gitmez” diyor. Halkımızın çoğunluğu var olan düzenin dışında çözümler arıyor ve devrimcileşiyor.

GLADYO EZİLDİ

4. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, hükümetiyle, ordusuyla, güvenlik güçleriyle ve kamu yönetim kurumlarıyla Atlantik Sistemine karşı ayakta kalma mücadelesi içine girmiştir. Partimizin 17-19 Aralık 1999 tarihinde toplanan 5. Genel Kurultayında öngördüğü üzere “millî devlet direnmiştir, millî ordu direnmiştir.” NATO’nun Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve ordusu içine yerleştirdiği gladyo, Türk ordusu ve Türk milleti tarafından ezilmiştir ve devlet kurumlarından temizlenmektedir. NATO generalleri ve Gladyo şefleri Türkiye’nin hapishanelerinde yatıyor.

ASYA UYGARLIĞI YÜKSELİYOR

5. ABD emperyalizmi dünyanın her ikliminde yeniliyor. Dolar saltanatı çöküyor ve böylece ABD’nin haraç sistemi yıkılıyor. Gelişen ve mazlum devletler dünyası ayağa kalkıyor. Suriye, Türkiye ve Rusya’nın ABD emperyalizmine karşı yürüttükleri silahlı mücadele zafere ilerliyor.

Çin ve Hindistan, dünya ekonomisinin gelişmesinde artık öncü konumdadırlar. Bütün insanlık için tehdit oluşturan NATO çözülüyor. Washington’un bütün tertiplerine rağmen Avrupa ülkeleri ABD denetiminden kopmanın eşiğine gelmişlerdir. Atlantik çağının sonuna geldik. Asya’dan insancıl, halkçı, kamucu, paylaşmacı, özgürlükçü ve demokratik uygarlık yükseliyor. Afrika ve Latin Amerika, Asya’nın kanatlarını oluşturuyor.

TEHDİDİN ODAĞI DOĞU AKDENİZ

6 Türkiye, 2014 yılı baharında Silivri Duvarlarını yıkmamızdan bu yana devrimci bir sürece girmiştir. Türkiye, yurtta ve sınır ötesinde FETÖ, PKK ve DEAŞ terör örgütlerini silahla temizleyerek, ABD emperyalizmine karşı Vatan Savaşı yürütmekte ve Atlantik zincirini kırmaktadır. ABD ve İsrail, Karadeniz ve Ege’den, Doğu Akdeniz ve İran-Arap Körfezi’ne kadar uzanan cephede Türkiye’yi hedef alan tehdidin eksenini oluşturuyor. Yunanistan, Akdeniz’deki Ukrayna’dır ve Ukrayna da Karadeniz’deki Yunanistan’dır. Türkiye’yi hedef alan tehdidin odağı, Doğu Akdeniz’dir.

İSTİKLAL SAVAŞINDAN SONRA İLK KEZ

7. Dünya, bölge ve ülke durumuna toplam olarak baktığımız zaman, Türkiye İstiklal Savaşı ve Cumhuriyet Devriminden sonra ilk kez devrim koşullarına girmiştir. Sistem yürümüyor ve halk ile devlet, sistemin dışına çıkmaktadır. Önümüzde zorlu bir dönem var. Vatan Savaşı ve Üretim Devrimi süreci Üreticilerin Millî Hükümetiyle hedefe ulaşacaktır.

VATAN PARTİSİ'NİN ÖNDERLİĞİ PRATİKLE SINANDI

8. Vatan Partisi’nin zamanı gelmiştir. Partimizin programı ve siyasetleri 2014 yılından bu yana bir bir Türkiye’nin gündemine giriyor ve hayata geçiyor. Pratikle ispatlandığı üzere Vatan Partisi, Vatan Savaşı ve Üretim Devrimi sürecinin önderidir. Öncü Parti inşasından Milleti Örgütleme Çağına geçiyoruz. Gençlik kitleleri ve kadın hareketinde rakipsiz konumda olan Partimiz, yurdumuzun bütün bölgelerinde, işçi ve çiftçiden sanayici ve tüccara kadar bütün üretici sınıflar içinde ve bütün partilerden üye kazanarak hızla büyüyor.

'GÜVENMEK BİR ÖNDERLİK YETENEĞİDİR'

9. Bugün meselemiz, muhalefetçilik oynamak değil, iktidar hedefiyle mücadele yürütmektir. Önümüzdeki zorlukları yenmek için milletimize güveneceğiz, cephede mevzilenenlere güveneceğiz, kendimize güveneceğiz ve Öncü Partimize güveneceğiz. Güvenmek, bir önderlik yeteneğidir ve önder olan güvenir.

GÖREV: HALKI ÖRGÜTLEMEK

10. Esas görev, halkımızı örgütleyerek iktidar mücadelesine seferber etmek, haklı zemindeki halk hareketlerinin başına geçerek önümüzdeki genel seçimde hükümet olmaktır. Hedefimiz, Üreticilerin Millî Hükümetidir.

İKTİDARIN ÇÖZÜMSÜZLÜĞÜNE ORTAK OLMAYACAĞIZ

11. Sistem içi çözümler geçersizdir. Ak Parti’nin Türkiye’yi tek başına yönettiği dönemin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Vatan Partisi’nin merkezinde olduğu Üreticilerin Millî Hükümeti biricik çözümdür ve kaçınılmazdır. Seçime giden süreçte ABD’nin kaos tertiplerine geçit vermeyeceğiz. FETÖ ve PKK/HDP terör örgütleriyle hiçbir zaman aynı cephede yer almayacağız. Altılı Masa denen Biden İttifakının FETÖ ve PKK’yı hapishaneden kurtarma ve yeniden Devlet yönetimine alma planlarını kesinlikle bozacağız. Diğer yandan AK Parti iktidarının Atlantik sistemine uyum gösteren ve Üretim Devrimine yan çizen çözümsüzlüğüne ortak olmayacağız. Milletin ve Üreticilerin iktidar seçeneğini oluşturacağız. Bu amaçla milletimizin bütün güçleriyle birlikte hareket etmeye hazırız.

KOMŞULARLA HER ALANDA İŞBİRLİĞİ

12.  Hedefimiz Üreticilerin Millî Hükümetini kurarak, bağımsız ve başı dik Türkiye amacına ulaşmak, NATO’dan çıkarak ve ABD üslerini Türk Silahlı Kuvvetlerinin denetimine alarak ülkemizin güvenliğini kuvvetlendirmek ve Türkiye’nin güvenilir bir dost olmasını sağlamak, örgütlü ve özgür halka dayanan güçlü devleti ve Meclis'ten yetki alan güçlü hükümeti inşa etmek, devlet örgütünü, halka hizmet ilkesiyle, namuslu ve liyakatli kamu görevlileriyle yeniden yapılandırmak. Yargıda adalete hızlı erişimi sağlamak. Sanayide ve tarımda üreticiyi baş tacı yapmak, çarşılara şenlik ve bereket getirmek, planlama, tasarruf, yatırım, istihdam, üretim ve hakça paylaşım programıyla herkese iş sağlamak ve halkımızı refaha ulaştırmak. Yükselen Asya ekonomileriyle işbirliği yaparak ülkemizi bir üretim üssü haline getirmek, gençliğimizi uyuşturucu belâsından ve insanımızı cinsiyetine yabancılaştıran dayatmalardan kurtarmak, her türden yozlaşmayı temizleyerek halkın devrimci, insancıl, millî kültürünü ve sanatını inşa etmek.

Başta Suriye olmak üzere komşularımızla her alanda işbirliği yaparak, bölgemizdeki teröre son vermek ve yurdumuzdaki misafir sığınmacıların kendi ülkelerine güvenle dönüşlerini sağlamak, Asya’dan yükselen yeni uygarlığın öncü konumlarındaki yerimizi almaktır.

TÜRKİYE'Yİ YÖNETME GÖREVİNE ÇAĞRI

13.  Bütün vatandaşlarımızı, zorlukların üzerine ön cephede hepbirlikte yürümek için Vatan Partisi’ne üye olmaya ve Türkiye’yi yönetme görevlerine çağırıyoruz.

GÖREVE HAZIRIZ

14. Başı dik ve Üreten Türkiye için milletimizden hükümet yetkisi istiyoruz. Vatan Partisi olarak, geçerli programımız, sınanmış siyasetlerimiz, yedi ateşten geçmiş tecrübeli önderliğimiz, Türkiye’nin sigortası olan dinamik gençliğimizle Türk milleti ve insanlık için her göreve, her fedakârlığa hazırız. Türk Milletine ve dünya kamuoyuna saygıyla duyururuz.

09 Ağu 2022 - 15:36 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İslami Analiz Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İslami Analiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler İslami Analiz editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı İslami Analiz değil haberi geçen ajanstır.