Sabah Yazarı Hilal Kaplan, Ahmet Davutoğlu'nun daha önce kendisine milletvekilliği teklif ettiğini öne sürdü.

Sedat Peker, Youtube’dan 9. videosunu “Yaşadıkça ve yaşlandıkça değil, direndikçe büyürüz” başlığıyla dün yayımladı. Peker, son videosunu yayımlamadan önce cumartesi günü Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeğeni ile evli olan Serdar Ekşioğlu ile olan telefon görüşmesini paylaştı. Görüşmede Ekşioğlu, Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan’ın eşi Süheyb Öğüt'ün “Pelikan” grubunu yönettiğini ve Kaplan'ın yardımcısıyla görüştüğünü söylemişti.

Ekşioğlu, “Reisim şu Pelikan'a girmeden aslında, daha girmeden artık... İşte ben şeyi aradım, Hilal'ın kocası. Pelikanın başı o zaten, Süheyb'i ben aradım” demiş, Peker de “Benimle görüşmek istemiş zaten, Fatih'le görüşmüş, ilk günler görüşmek istemiş” karşılığını vermişti.

EKŞİOĞLU SELAMIMIN SABAHIMIN OLMADIĞI BİRİDİR

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, bugünkü “Sedat Peker dosyasında Taha Ün de araştırılmalı” başlıklı yazısında, Ekşioğlu-Peker görüşmesindeki iddialara cevap verdi. Kaplan, Ekşioğlu için, “Bende engelliydi. Selamımın sabahımın dahi olmadığı biridir. Adımız bilerek o konuşma içerisine sokulmuş ve burdaki bit yeniğinin hesabını mahkemede soracağız.” ifadelerini kullandı.

DAVUTOĞLU BANA 'SUS PAYI' OLARAK MİLLETVEKİLLİĞİ TEKLİF ETTİ

Hilal Kaplan yazısının bir kısmında şunları kaydetti:

“Davutoğlu hâlen makam ve güç sahibiyken onu eleştirmemden ve bana "sus payı" olarak sundukları milletvekilliği teklifini elimin tersiyle itmeme değin para veya makam peşinde sıradan bir yazar hiç olmadım; bundan sonra da olmayacağım. İstanbul'un en ücra semtlerinden birinde altı yıldır bir dairede (villa veya yalı değil, daire) oturuyoruz ve beş yıldır aynı arabaya biniyoruz. Her gün halimize şükederek kendi doğrularımız çerçevesinde yaşıyoruz ve bundan büyük saadet tanımıyoruz. Akçeli veya karanlık tek bir işle dahlimiz olduğunu ispatlasınlar; bugün çeker giderim.”