Bi' Karar Ver'e, Kültür ve Turizm Eski Bakanı Ertuğrul Günay konuk oldu. Günay, muhalif partilerin tek bir çatı altında birleşmeleri gerektiğini dile getirdi.

Bi' Karar Ver'e, Kültür ve Turizm Eski Bakanı Ertuğrul Günay konuk oldu. Günay, muhalif partilerin tek bir çatı altında birleşmeleri gerektiğini dile getirdi ve şunları söyledi: Büyük bir birlikteliğe ihtiyaç var. Mümkünse tek parti çatısı olmalı. Önümüzde iki seçenek var; ya demokrasiye oy vereceğiz, ya otokrasiye. Demokrasiye oy verenleri kafa karışıklığından kurtarmak lazım. İttifak içerisinde tek bir parti olsa çok büyük bir sinerji yaratır.

‘2007-2008'lerde iktidarın çevresine yaklaşamayacak olan bir takım çevreler şu anda iktidarın ortakları hale geldi.  AK Parti bir siyasi parti olmaktan çıktı, devletleşti’ diyen Günay muhalefete ittifak çağrısı yaptı:

"Burada bir bütünlük, birlikteliğe ihtiyaç var. CHP demokrasi ittifakının ayrı bir unsuru ama varacağı yer en fazla yüzde 25-30. Bu taraftaki yüzde 40'lık havuz, bahtsız ve sahipsiz. İYİ Parti, Demokrat Parti, DEVA Partisi, Gelecek Partisi.. Saadet Partisi girer mi girmez mi bilmiyorum. Burada büyük bir birlikteliğe ihtiyaç var.