Gaziantep’te bazı camilerde itikafa başlayan Furkan Vakfı üyelerinin gözaltına alınmasının ardından Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı kurucu genel başkanı Alparslan Kuytul da gözaltına alındı.

Gaziantep’te bazı camilerde itikafa başlayan Furkan Vakfı üyelerinin gözaltına alınmasının ardından Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı kurucu genel başkanı Alparslan Kuytul da gözaltına alındı. Sabaha karşı Kuytul’un resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda Kuytul’un 14 yaşındaki oğlunun da gözaltına alındığı ifade edildi.

Paylaşımda, "An itibari ile Alparslan Kuytul Hocaefendi, 14 yaşındaki oğlu ve birçok ildeki Furkan Gönüllüsü, itikaf ibadeti için bulundukları camilerde eş zamanlı operasyon ile gözaltına alındılar!" denildi. Kuytul’un eşi Semra Kuytul da Twitter’dan “Camilere yapılan baskının akabinde evimin önüne gelen arkadaşlara polis resmen işkence yaparak gözaltı yaptı. Hepsini gördük, kaydettik. Paylaşacağız” diye belirtti.

Gaziantep’te 15’in üzerinde camide itikafa başlayan vakıf üyeleri Covid-19 önlemlerini ihlal ettikleri gerekçesiyle Şehitkamil’deki Alaparmak Camii ve Şahinbey’deki Tülay Hatun Camii’nde polisin biber gazlı müdahalesine maruz kalmıştı. Kuytul da Adana’da bir camide ‘itikaf ibadeti’ne başlamıştı.