İran İslam İnkılabı rehberi Ayetullah Hamanei, bugün Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye'ye ve Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah’a hitaben iki mesaj yayınlandı.

İran İslam İnkılabı rehberi Ayetullah Hamanei, bugün Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye'ye ve Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah’a hitaben iki mektup yayınladı.

İmam Hamanei mektuplarda İsmail Haniyye ve Seyyid Hasan Nasrullah’a Kudüs Gücü Komutan Yardımcısı General Muhammed Hicazi’nin vefatı nedeniyle gönderdikleri başsağlığı mesajları nedeniyle teşekkürlerini bildirdi.

İslam İnkılabı Lideri mesajında ayrıca selamlarını Hamas ve Hizbullah’ın mücahitlerine ileterek, İran’ın Filistin konusunda her zaman Filistinli kardeşlerinin yanında olacağını vurguladı.

İmam Hamanei, İsmail Heniyye’ye hitaben yazdığı mektupta: “Kalbimiz her zaman Filistin davası ve Filistinli mücahit kardeşlerimizle, kendimizi sizinle bir mevzide görüyor ve Allah’tan Filistin halkının zaferini istiyoruz. Allah size bu yolda ecr ve iftihar versin. Hamaslı kardeşlerimize selamımızı iletin.” dedi.