Muharrem Sarıkaya, Habertürk'teki bugünkü yazısında AK Parti'nin getirmek istediği daraltılmış bölge uygulamasına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin itiraz ettiğini belirtti.

Muharrem Sarıkaya, Habertürk'teki bugünkü yazısında AK Parti'nin getirmek istediği daraltılmış bölge uygulamasına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin itiraz ettiğini belirtti. Sarıkaya, "MHP’de kendilerine danışılmadan ve kesin onay alınmadan AK Parti’nin adım atmayacağı kanaati hâkim" değerlendirmesinde bulundu.

"MHP’de kendilerine danışılmadan ve kesin onay alınmadan AK Parti’nin adım atmayacağı kanaati hâkim"

Öte yandan Sarıkaya yazısında, "Buna rağmen yapılabilir mi? MHP’de kendilerine danışılmadan ve kesin onay alınmadan AK Parti’nin adım atmayacağı kanaati hâkim. Ayrıca yapılan Anayasa değişikliğine uyum kapsamında yapılması zorunlu olan Seçim Kanunu’ndaki değişiklik halinde, bunun uygulanabilmesi için bir yıla ihtiyaç var. Eğer Mart ayında bir düzenleme yapılacaksa bunun 2022 Mart’ından önce uygulanmasının şansı yok." görüşünü savundu.

"Erken genel seçimin de olasılığı görülmüyor"

Ayrıca Sarıkaya, "Dolayısıyla hem düzenlemeyi getirip hem de uygulamayacağı düşünülmeyeceğine göre bir yıl içinde bir seçimin yapılmasının, yani erken genel seçimin de olasılığı görülmüyor." dedi.