Yeni Şafak Yazarı İsmail Kılıçarslan, bugünkü yazısında Müslümanın edebine yakışmayan ifadelerle Saadet Partisi ve Hüda Par’a dil uzattı.

Yeni Şafak Yazarı İsmail Kılıçarslan, bugünkü yazısında Müslümanın edebine yakışmayan ifadelerle Saadet Partisi ve Hüda Par’a dil uzattı.

İran’ın Ankara Büyükelçiliği’nin Kasım Süleymani programına Saadet Parti’li ve Hüda Par’lı yetkililerin katılmasını değerlendiren Kılıçarslan, Saadet Partisi ve Hüda Par’ı İran ajanı olmakla suçladı.

Hamas lideri İsmail Heniyye’nin ‘Ömrünü Filistin davasına adayan bir Kudüs şehididir’ dediği Kasım Süleymani’nin ABD ve İsrail’le hiçbir problemi olmadığını iddia eden Kılıçarslan, yazısı boyunca çukur, aşağılık, aptal, herif, pislik gibi sokak ağzı ifadelerle yalanlarını örtbas etmeye çalıştı.

Filistin İslami Cihad Hareketi: İran olmasaydı, şu an Filistin İsrail'e ait olacaktı

Hamas Temsilcisi: Gazze direnişinin temelinde İran desteği yer almaktadır

İsrail Dışişleri Bakanlığı'nın raporu: İran'ın madde madde Hamas'a yardımı ve İsrail karşıtı faaliyetleri

Hamas lideri İsmail Heniyye’den İran konusunda mezhepçileri utandıracak açıklama

Hamas lideri İsmail Heniyye son noktayı koydu: Kasım Süleymani Kudüs şehididir, ömrünü Filistin direnişine adadı

Ermenistan ve Bosna Yalanı

Kılıçarslan’ın yazısında Ermenistan konusundaki masa başı yalanları ısrarla devam ettirdiği gözlemlendi. İran-Ermenistan ticaretine ait olduğu ortaya çıkan görüntüleri ‘silah yolladılar’ diye pazarlayan Kılıçarslan, İran’a yönelik medya manipülasyonun bir parçası olmayı tercih etti.

Kılıçarslan, geçenlerde yazdığı bir yazıda da İran’ın Bosna’daki mücadelenin seyrinin değişmesindeki etkisini gözden kaçırarak İran’ı suçlayıcı ifadeler kullanmıştı. Türkiye’den Bosna mücadelesine katılarak efsane askeri birlik Kara Kuğular’da savaşan bütün Türkler İran’ın sınırsız desteğinden söz ederken, İsmail Kılıçarslan her zamanki gibi ‘her şeyi ben bilirim’ edasıyla hareket etti.

İşte Aliya’nın İran hakkındaki şahitliği: