Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, görevini Ömer Faruk Yazıcı’ya devretti.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, görevini Ömer Faruk Yazıcı’ya devretti.

Daha önce genel merkezin Ömer Faruk Yazıcı’yı atamasına tepki göstererek görevinin başında olduğunu açıklayan Sevim, yaptığı yeni açıklama ile Ömer Faruk Yazıcı’ya yeni görevinde başarılar diledi.

‘İstanbul İl Başkanlığı kongre sürecinde yapılan yanlışlıklar ve kardeşlik hukukuna yakışmayan tavır ve davranışlara karşı dava kardeşlerim ile başlatmış olduğumuz mücadele, Milli Görüş tarihine altın harflerle yazılacaktır’ diyen Sevim şöyle devam etti:

Her şeyden öte kendisiyle ağabey-kardeş hukukumun olduğuna inandığım, kıymetli ağabeyim, Genel Başkanım Temel Karamollaoğlu'na güvenim ve itimadım tamdır. Bizim itirazımız, davamızın lideri Oğuzhan Asiltürk Beyefendinin de teyit ettiği, Genel Başkanımızın da en azından farkında olduğuna inandığımız hataların varlığınadır. Bu hataları yapan arkadaşların, kendi aydınlık geleceklerine dair inandıkları hayallerine, hareketimizi feda etmelerine müsaade etmeyeceğiz. Bizim derdimiz, hakkın hakim olması, hareketimizin Milli Görüş çizgisinden sapmadan devam etmesidir. Bizim davamız, hiçbir zaman makam ve mevki davası olmamıştır. Bizler için en büyük mutluluk kaynağı, Milli Görüşçü olarak anılmaktadır. Bu cihetle siz değerli kardeşlerim şundan emin olsunlar ki; bu süreçte hiçbir makam ve mevki talebim olmamıştır. Hiçbir makam ve mevki teklifini kabul etmedim etmeyeceğim. Teklif edenlerin teveccühlerine teşekkür ederim ancak bizim derdimiz sade bir er olarak Milli Görüş davasına hizmet etmek ve son nefesimize kadar bu uğurda mücadele vermektir.

Mesele Abdullah Sevim yahut Ömer Faruk Yazıcı meselesi değildir. Ömer Faruk Bey benim dava kardeşim ve kendisi hakkında daima hüsnü zan beslediğim evladım mesabesindedir. Bu nahoş sürece kendisinin bir dâhili olmadığına inancım vardır. Bu inancımın korunması ve bu inancın devamının sağlanması, Ömer Faruk kardeşimin bundan sonra gerçekleştireceği icraat ve faaliyetlere bağlıdır. Kongre sürecine kadar atacağı adımlar, kendisinin ve hareketimizin kaderinde önemli izler bırakacaktır. Ömer Faruk Yazıcı kardeşimin bu hususa dikkat edeceğini ve başta büyük kongre ve il kongre delegelerimiz olmak üzere güzide İstanbul teşkilatımız, bir gruba teslim etmeyeceğini umuyoruz. Aksi durumda bizlerin her türlü mücadeleyi devam ettirme kararlılığında olduğumuzu ifade etmek isterim. Ömer Faruk Yazıcı kardeşine yeni görevinde başarılar dilerim.