ABD basınına konuşan Nobel ödüllü biyofizikçi Prof. Dr. Michael Levitt, koronavirüs salgını süresince uygulanan politikaları sert bir şekilde eleştirdi.

ABD basınına konuşan İsrail asıllı Prof. Dr. Michael Levitt, aykırı bir çıkış yaparak koronavirüs salgını süresince uygulanan politikaları sert bir şekilde eleştirdi.

ONLARI ASLA DİNLEMEMEMİZ LAZIMDI

Koronavirüs kararlarını alanların tek hatasının ‘bizim onları dinlememiz olduğunu’ vurgulayan Levitt, ''Ebola'da da Kuş Gribi'nde de aynı şeyleri söylediler. Bunlar için kimse ülkesine kilit vurmadı. Epidemiyologları asla dinlemememiz lazımdır. Yüz milyarlarca dolarlık hasara ve gözyaşına neden oldular. Çoğunlukla da gençler bunun cefasını çekti. Öyle bir trajediye dönüşecek ki bu. Karantina olmasın demiyorum. Fakat resmin tamamını görüp, anlamadan böyle aptalca girişilen iş olmaz. Tehlike bakımından gripten hiçbir farkı olmayan bir virüsle savaştıkları yetmezmiş gibi ekonomilerini mahvettiler. Nobel ödüllü akademisyenler olarak fena çuvalladık. Kafası çalışan adam kalmamış, bir İsveç var. İsveç hariç bütün ülkeler ekonomilerini kendi elleriyle mahvettiler'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: Habervakti