Serdar Duman İslami Analiz’deki yeni yazısında Ermenistan-Azerbaycan geriliminde hortlatılan İran düşmanlığına değinerek bazı çevrelerin sırf bu iş için fonlandığını belirtti.

Serdar Duman İslami Analiz’deki yeni yazısında Ermenistan-Azerbaycan geriliminde hortlatılan İran düşmanlığına değinerek bazı çevrelerin sırf bu iş için fonlandığını belirtti.

Türkiye-İran ittifakının önüne geçilmeye çalışıldığını vurgulayan Duman, İran’ın Ermenistan’a yardım ettiği yalanının ısrarla servis edildiğini belirtti.

Duman, İran konusunda adalete davet ederek ‘Ruhani, ambargo nedeniyle İran’ın petrol gelirlerinin 120 milyar dolardan 20 milyar dolara gerilediğini ifade etti. Ana gelir kaynağı petrol olan İran’ın ne denli zor durumda olduğunu anlamak için empati yapalım. Türkiye’nin ana gelir kaynağı yıllık 150 milyar dolar civarında olan ihracattır. Bu gelirin İran’daki oranda düştüğünü, yani 25 milyar dolara gerilediğini farz edelim. Bu durumda Türkiye’nin yaşayacağı ekonomik, sosyal ve siyasi kaosu tahmin edebiliyor musunuz?’ dedi.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız.