Suud rejiminin Yemen’e yönelik sürdürdüğü saldırı, katliam ve ablukaya karşı Yemen halkının direnişi Ensarullah güçleri de Suud rejimini sarsan operasyonlarını artırdı.

Suud rejiminin Yemen’e yönelik sürdürdüğü saldırı, katliam ve ablukaya karşı Ensarullah güçleri de Suud rejimini sarsan operasyonlarını arttırdı.

Yemen Ensarullah güçlerinin bugün Suudi Arabistan’ın askeri üssü ve limanlarına bomba yüklü İHA’lar ile saldırı gerçekleştirdiği belirtildi.

El Mesire televizyonunun haberine göre, Ensarullah güçleri Qasif 2K model hava aracı ile Necran kentindeki hava üssünde askeri cephane depolarını havaya uçurduğunu duyurdu.

Ensarullah'ın gerçekleştirdiği bu son hava operasyonunun en önemli yanı ise, Necran bölgesindeki bu hava üssünün Amerikalı istihbarat uzmanları tarafından kullanılıyor olması.

Amerikan The New York Times gazetesi geçen yıl yayınladığı bir haberde, Ensarullah’ın Necran’da vurduğu hava üssünün Amerikan istihbarat uzmanları tarafından kullanıldığını,  Amerikan istihbarat uzmanlarının Suudi askerlere ve Amerikan yeşil berelilere hizmet verdiğini yazmıştı.

Suud Koalisyon sözcüsü albay Türki el Maliki ise "Husiler Necran'da sivil bir merkezi hedef almaya çalıştı" şeklindeki bir açıklama yapmakla yetindi.

Kaynak: Kudüs Haber Ajansı