Yemen Ensarullah hareketi sözcüsü Muhammed Abdüsselam, Amerika başkanı Trump'ın Siyonist rejim ve Suudi Arabistan'a destek verdiği yönündeki açıklamalarına verdiği tepkide, Amerika açısından Siyonist rejime destek için Yemen'in tahrip edilmesinin bir zaruret olduğunu ifade etti.

Yemen El-Mesire internet sitesinin bildirdiğine göre Yemen Ensarullah hareketi sözcüsü Muhammed Abdüsselam Perşembe günü Twitter sayfasından yaptığı paylaşımda, Amerika açısından Siyonist İsrail ve diğer Amerikan uşaklarına destek için Yemen'in tahrip edilmesinin bir zaruret olduğunu kaydederek, Yemen'e tecavüzün İslami ümmete karşı başlatılan savaşın bir parçası olduğunu belirtti.

Amerika başkanı Trump, geçen Salı günü yaptığı açıklamada, Washington'un bölgede Amerika, Siyonist İsrail ve diğer ortakların çıkarlarının sağlanmasından emin olmak için Arabistan ile ortaklığı sürdürmek istediğini bildirmişti.

Suud rejimi Amerika, BAE ve bazı diğer Arap rejimlerinin desteğiyle, geçen 3 yıl boyunca Yemen'e yoğun saldırılar yaparken, bu ülkeyi havadan, karadan ve denizden kuşatma altına almış bulunuyor.

 


Kaynak: Rast Haber