Kuruluş Hakkında

İslami Analiz haber sitesi, 2014 yılının başlarında kurulmuş olup gelişen internet gazeteciliği mecrasında hakikate ışık tutan bir yayın anlayışının sözcüsü olmayı hedeflemiştir.

Yayınlarında objektif ve adil olmayı prensip edinen İslami Analiz için, soruşturulması gazetecilik olanakları içinde bulunan haberlerin, soruşturulmaksızın veya doğruluğuna emin olmaksızın yayınlanmaması kritik öneme sahiptir.

İslami Analiz, dış dünya bağlamında dünya Müslümanlarının ırk ve mezhep ayrımı olmaksızın birleşmesi gerektiğine inanır, bu yönüyle Müslümanların birliğine zarar verecek yayınlardan ısrarla kaçınır.

İslami Analiz, Türkiye içinde ise, doğruya doğru; yanlışa yanlışa yanlış diyen adil bir muhalefet çizgisinde kendisini konumlandırır, ‘adil şahitlik’ görevini yerine getirmenin gayreti içerisinde olur.

İslami Analiz haber sitesinde Türkiye ve dünyaya dair anlık gelişmelerin yanı sıra, siyasetin, ekonominin, kültür-sanatın nabzını tutan özgün içerikler ve alanlarında tanınmış usta kalemlerin makaleleri yer alır.