KÖŞE YAZILARI

23.1.2017, 11:9 M. Necip Yavuzer Tüm Yazılarını Gör

Donald Trump ABD'nin Gorbaçov'u mu?

AKP yönetimindeki Türkiye, ABD ile olan limoni ilişkilerinde bütün emelini Trump’a bağlamış. Obama yönetimi ile kırılan ilişkilerini Trump ile çözebileceği umudu ile avunuyor şimdilik.

M. Necip Yavuzer/İslamî Analiz

Özlü Söz: Ya bütünüyle izzet, şeref ve özgürlük olan yüce Allah’a kulluk… Ya da tamamıyla zillet ve mahkûmiyet olan Allah’ın kullarına kulluk… Dileyen dilediğini seçsin. (ŞEHİD SEYYİD KUTUB)
Kasım ayında yapılan ABD’nin başkanlık seçiminin favorisi Hillary Clinton idi. Çünkü Siyonistlerin hâkim olduğu ABD yönetiminde eğilim ve destek ondan yanaydı. Basın ve organizeler hep H.Clinton’ın seçileceği yönünde hazırlıklarını yapmışlardı. Seçim döneminde D.Trump’a karşı yapılan algı ve gösterilerde onun “agresif, kadın haklarına saygısız, siyasi dengeleri koruyamayacak nitelikte ve yetersiz bir kişilik olarak” gösterilmeye çalışılmıştı. Seçimler yapıldı ve bütün organize ile karşı gösterilere rağmen Trump’un kazanması şok etkisi yaptı. Çünkü H.Clinton’ın eşi B.Clinton ülkenin yönetimini belirleyen Siyonist güce teslim olmuş ve öyle seçilmişti.
İçte ve dışta oluşturulan algı H.Clinton’ın seçileceği üzerine kurulmuştu. Trump’ın kazanması bütün Siyonist hesapları yıktı. Trump aleyhine sokak gösterileri başladı. Hatta seçim öncesi önemli şahsiyetler Trump hakkında ağza alınamayacak sözler sarf etmişlerdi. Buda şunu gösteriyor ki Trump Siyonist organizenin istemediği ve onu o makamda görmek istemedikleri biriydi. 20 Ocakta Trump başkanlığı devraldı ve kendisine karşı gösteriler yeniden başlatıldı. Demek ki Siyonistler kazanamadıkları zaman her kirli olaya başvurmaktan çekinmiyorlar.
ABD’de Siyonist organizenin başını Rockefeller ailesidir. Siyasi ekonomik olayların hep içinde ve aynı zamanda organizatörlüğünü bu ailenin başındakiler yön veriyor. H.Clinton’ın adaylığı ve seçilmesi onların dünya üzerindeki hegemonik yapısı için önemliydi. Seçilmemesi bütün planlarını alt-üste etti. Bugün Trump’a karşı yapılan gösteri ve nefret ile aşağılama söylemleri bu Yahudi Siyonist organizenin direktifleri ile yapıldığı artık üstü örtülmeyecek kadar açıktır. Seçimi kaybeden Siyonist Yahudi organize işin peşini bırakmamak için Trump’a büyük bir miktarda rüşvet teklif ettiler.
İşte bu rüşvetin eski CIA ajanı Robert David Steele’nin açıklaması;
"Trump'a 20 milyar dolar rüşvet teklif ettiler"
Yaz-Boz programına bu hafta CIA ajanı Robert David Steele açıklamalarda bulundu. Steele, "ABD'nin meşhur ailesi Rothschılder'ın Trump'a 20 milyar dolar rüşvet teklif ettiğini iddia etti. Ayrıca George Soros'un ABD'deki ırkçı gösterileri ateşlemek için para sağladığını belirtti. Rus büyükelçi'nin Avrupalı bir ekip tarafından öldürüldüğünü dile getiren Steele, 'Reina saldırısı NATO Gladyosu'nun düzenlendiği sahte bayrak operasyonu olduğunu vurguladı.
(Kaynak: http://www.ahaber.com.tr/webtv/dunya/trumpa-20-milyar-dolar-rusvet-teklif-ettiler)
Rockefeller gözetim ve önderliğindeki ABD yönetimi dünya üzerindeki hegemonik projelerinin devam etmesi için ABD başkanın kendi emirleri altında olması için çok titiz davranırlar. Her seçimde onların desteklediği adayın seçimi kazanması bu çalışmalarının eseridir. Destek verdikleri aday isterse Cumhuriyetçilerden isterse Demokratlardan olsun fark etmez. Yeter ki onların emrine girmeyi kabul etsin…
45. Başkan olan D.Trump İncile el basarak yemin ettikten sonra ülke çapında karşı gösteriler yapıldı. Bu gösteriler bundan sonra da devam edecek.
Peki, ne zamana kadar!
Elbette Trump Siyonist organizenin emrine girmeyi kabul ettiği zaman..
Bu gidişle Trump yapacağı icraatların önü kesilirse adeta Beyaz Saray’a hapsedilmiş olacak…
Başkan seçilir seçilmez gösteriler başladı işte o gösterilerin haberi;
ABD Karıştı! Trump Karşıtı Gösteriler Sürüyor
ABD’de ülke çapında Trump karşıtı yürüyüşlere on binlerce kişi katıldı.  ABD’nin başkenti Washington’da 100 binlerce gösterici, Kongre binasından Beyaz Saray’a doğru yürüyüşe geçti. Trump karşıtı protestolara ABD eski Dışişleri Bakanı John Kerry’nin de köpeği ile birlikte katıldığı görüldü.
Öte yandan dünyanın birçok ülkesinde de yine Trump karşıtı gösteriler yapıldı.
ABD Başkanı Donald Trump’ın görevi devralmasıyla başlayan protestolar bugün de devam etti.
Başkent Washington’da sabah erken saatlerde başlayan “Kadın yürüyüşüne” 100 binlerce kişi katıldı.
Pembe giyen protestocular, Kongre binasının etrafında toplandı. Protestoların  organizatörlerinden olan Gloria Steinem, Trump’ın seçim kampanyasında ülkedeki azınlıkları ve kadınların hedef alındığını belirtti. Steinem, Trump’ın Müslümanları kayıt altına almaya başlaması halinde ise kendilerini “Müslüman” olarak kayıtlara geçireceklerini söyledi.
Polis kontrolü altında Beyaz Saray’a yürüyen protestocular, “Trump, Rusya’yı tekrar büyük yapacak”, “Kadın haklarına saygı duy Trump”, “Ben kadınım, ben adaletim” yazılı pankartlar taşıdı.
(Kaynak; https://rasthaber.com/abd-karisti-trump-karsiti-gosteriler-suruyor/
Trump, yönetim kadrosunu oluşturduğu zaman pervasızca yaptığı açıklamalarında bakalım nasıl bir eylem dizisine başlayacak. Savunma Bakanlığına “Kuduz Köpek” lakaplı emekli Orgeneral James Mattis’i getirdi. Trump şahinler diyebileceğimiz bir yönetim kurma peşinde. Çünkü özellikle İslam coğrafyasında yapmak istediklerini önceden açıklaması infiale yol açtı. Siyonist İsrail’deki ABD elçiliğini Kudüs’e taşıyacağını söylemesi büyük bir tepkinin olmasına şimdiden yol açmış durumda. Bakalım şahinleriyle nasıl bir icraatın içinde olacak!
AKP yönetimindeki Türkiye, ABD ile olan limoni ilişkilerinde bütün emelini Trump’a bağlamış. Obama yönetimi ile kırılan ilişkilerini Trump ile çözebileceği umudu ile avunuyor şimdilik. Dışişleri Bakanı M.Çavuşoğlu Astana görüşmelerine ABD’nin mutlaka katılması yönünde demeç verirken bu umudun gölgesine sığınmış gibiydi. Çünkü ABD’nin yeni yönetimi ile yapılacak ortak girişimlerde F.Gülenin iadesi ve PYD’ye verilen destek ile bu terör örgütü ilişkilerin kesilmesi yönünde umut besleniyor. Bunlar gerçekleşmediği zaman acaba AKP Şanghay örgütüne girecek mi acaba!
Anayasa değişikliği ve başkanlık sisteminin oylanması meclisten geçti referanduma gidilecek. Bu arada ABD’nin yeni yönetime ile nasıl sağlam bağlar kurulacak ve çok öneme sahip siyasi adımların atılması özellikle bekleniyor. Çünkü İslam coğrafyasında ABD’nin müdahil olması Trump’un yaptığı “Radikal İslamcı Teröristlerin” bitirilmesi yönündeki beyanı ile harekete geçmesi durumunda büyük bir savaşın kopması ihtimal dâhilinde.
Siyonist öğretinin öncüsü ABD her ne kadar bu seçimleri Yahudi istemine göre gerçekleşmediyse de kutsadıkları Yahudilerin güvenliği ile emellerinin gerçekleşmesi yönünde geri adım atmaz. Çünkü Trump her ne kadar radikal söylemlerde bulunsa bile bir müddet sonra o öğretinin idegoglarına teslim olur. Bu Yahudilerin hiç başaramadığı bir sorun değil. Nasıl ki bütün Hıristiyan dünyasını kendi öğretilerine köle ettilerse Trupm’ı da bir müddet sonra teslim alırlar.
Yahudi ve Hıristiyan tahrif ettikleri kitaplarına rağmen dünya çapında bir ittifaka adım atıp birlikte hareket ediyorlarsa Müslümanlar da Allah’ın emri olan “Allahın ipine sımsıkı sarılıp dağılmayın” ilahi emrine göre hareket etmelidirler. Çünkü emperyalist hegemonyaya karşı koyacak tek güç İslam’dır. Ne zaman Müslümanlar Kuranın emirleri doğrultusunda hareket ederse adalet mekanizması harekete geçer.
Dua ve niyazımız İslam Birliğinin kurulması için içimizdeki tembellik ruhunu terk ederek harekete geçmemiz…
Selam ve dua Allah yolunun yolcularına…

Yorum Yaz

Yorumlar

 • http://islamianaliz.com/haber/mahir-hammud-gorbacovun-sovyetlerde-yaptigi-gibi-donald-trump-da-abdnin-cokusune-sebep-olan-son-baskan-olur-mu-49431 Üstat Mahir Hammud'un Trump'ı Gorbaçova benzetmesi yazdığım bu makaleye destek oldu. Allah kendisinden razı olsun....

  13.2.2017 14:37:22 0 Yanıtla M.Necip YAVUZER
 • Bu gidişle ABD ciddi manada karışacak gibi görünüyor. Trump siyoynist lobilere teslim olmazsa büyük olaylar kendisini bekliyor. AKP de umutla beklentileri var. Müslümanlar neden kendilerine güvenemiyorlar...

  26.1.2017 01:25:00 0 Yanıtla Hasan Güneri

Haberi Sosyal Medyada Paylaş !

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
 • İmsak 04:57
 • Güneş 06:28
 • Öğle 13:13
 • İkindi 16:50
 • Akşam 19:45
 • Yatsı 21:09