GÜNDEM

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 5.6.2018 12:05:04

Yunanistan'a kaçan 4 asker tahliye edildi

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçan askerlerden 4'ü daha 18 aylık tutukluluk süreleri dolduğu gerekçesiyle tahliye edildi. Yunanistan

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçan askerlerden 4'ü daha 18 aylık tutukluluk süreleri dolduğu gerekçesiyle tahliye edildi.

Atina Olimpiyat Köyü'ndeki polis karakolunun özel nezarethanesinde tutulan 4 darbeci asker 18 aylık tutukluluk sürelerinin dolduğu gerekçesiyle tahliye edildi.

Binbaşı Gencay Böyük, yüzbaşı Uğur Uçan, başçavuş Bilal Kurugül ve başçavuş Mesut Fırat, 18 aylık tutukluluk sürelerini dolduğu gerekçesiyle tahliye edildikten sonra, daha önce tahliye edilen binbaşı Ahmet Güzel, yüzbaşı Süleyman Özkaynakçı, yüzbaşı Abdullah Yetik ve yüzbaşı Feridun Çoban'ın da kaldıkları Atina yakınlarında müstakil bir eve götürüldüler.

'İLTİCA HAKKI TANINACAK

Darbeci askerlerden Özkaynakçı'ya iltica hakkı tanındı. Özkaynakçı 'mülteci' sıfatıyla Yunan makamlarının kendisine verecekleri belgeleri bekliyor. Binbaşı Ahmet Güzel

kendisine tanınan iltica hakkının Danıştay'dan onaylanmasını bekliyor.

Diğer 6 asker ise iltica komisyonunun kararlarını bekliyorlar. Yunan Danıştay'ının Özkaynakçı için verdiği iltica hakkı tanınması kararı diğer 7 asker için de emsal teşkil edecek. Dolayısıyla Yunanistan'a kaçan 8 darbeci askere de iltica hakkı tanınacak.

Askerlerin avukatı Omiros Zelios, "Son müvekkilim de geçen hafta tahliye edildi. 8 asker de polis korumasında gizli tutulan bir yerde kalıyorlar" ifadelerinde bulundu.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09