GÜNDEM

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 5.7.2018 16:12:13

Yıldırım: Gündemde bedelli askerlik var

Binali Yıldırım, bedelli askerliğe ilişkin konuştu. Hükümetin bedelli askerlik çalışması yapacağını açıkladı. Yıldırım: Gündemde bedelli askerlik var

Binali Yıldırım, bedelli askerliğe ilişkin konuştu. Hükümetin bedelli askerlik çalışması yapacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiş öncesinde son Başbakan olarak çalışmalarını sürdüren Binali Yıldırım, bedelli askerliğe ilişkin açıklamada bulundu. 5 milyon kişiyi yakından ilgilendiren çalışmanın ne zaman sonuçlanacağına ilişkin herhangi bir bilgi vermedi.

Binali yıldırım, bir Başbakan olarak son ziyaret ve açıklamalarını gerçekleştiriyor. Şu ana kadar bedelli askerlikle ilgili birden fazla açıklamada bulunan Yıldırım ''Yeni hükümet açıklanacak, önündeki birçok gündem maddesinden bir tanesi de bu olacak'' dedi.

Gençlerle ilgili açıklamalarıyla bilinen Binali Yıldırım ''Sıkıntı, ülkemizin en büyük kaynağı olan, enerjisiyle, heyecanıyla bu gençlerimizin önündeki belirsizliği ortadan kaldırmak. Yapmamız gereken bu. O yüzden Silahlı Kuvvetler, Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, hükümet bu konuyu birlikte ele alıp kapsamlı bir çözüm üretilecek mutlaka" dedi.

Ayrıca getirilecek olan çözümün daha kapsamlı ve kalıcı olacağına yönelik mesajlar verdi. 

 

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09