Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 22.3.2016 12:35:49

Yemen'deki Yahudiler gizli operasyonla İsrail'e getirildi

İsrail’in 19 Yahudi’yi gizli bir operasyonla Yemen’den tahliye edip İsrail’e getirdiği iddia edildi. Yemen

İslami Analiz/Haber Merkezi
 
İsrail’in 19 Yahudi’yi gizli bir operasyonla Yemen’den tahliye edip İsrail’e getirdiği iddia edildi. AFP’nin haberinde; Tahliye edilen 19 Yahudi’nin yanısıra, 50 Yahudi’nin ise İsrail’e göç etmeye karşı çıktığı ve Yemen’de kalmaya karar verdiği bildirildi.
 
Ramazan Bursa/Tahran
 
Re’y el-Yewm’in bildirdiğine göre; ABD’nin yardımıyla gerçekleştirilen gizli operasyonda 19 Yemenli Yahudi, uçakla İsrail’in Ben-Gurion havalimanına getirildi. 
 
Yemenli Yahudilerin talebi üzerine tahliyenin yapıldığı belirtilen haberde, İsrail Haber Ajanslarının üzerinden Yemenli Yahudilerle irtibat kurulduğu ve organize edilmeleri sağlandığı iddia edildi. 
 
Filistin’de yayın yapan Mea Haber Ajansının konuyla ilgili haberine göre; ABD’nin üst düzey Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, İsrail’in Yemen’de yaptığı gizli operasyonda aktif görev aldı. 
 
Yemen’den tahliye edilen Yahudilerin üçüncü bir ülkeye götürülmeleri beklenirken, gece yarısı Yemen’den 19 Yahudi ile kalkan uçağın İsrail’in Ben-Gurion havalimanına indiği vurgulandı.
 
İsrail haber kaynakları; İrtibatı sağlayan İsrail Haber Ajansının diğer 50 Yahudi’ye de Yemen’den çıkmaları için ısrar ettiği ancak onların bu teklifi kabul etmeyip Yemen’de kalmayı tercih ettikleri aktarıldı.
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09