Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 6.6.2016 02:52:44

Yemen'de kirli hesaplar; Fransa ve BAE'den El-Kaide'ye karşı 'petrol' işbirliği

Lübnan merkezli El-Meyadin televizyonunun verdiği habere göre; Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Yemen'de Hadramut'ta tutukladığı kişilere ilişkin bilgileri Fransız istihbaratından alıyor. Yemen

İslamî Analiz/Haber Merkezi

Lübnan merkezli El-Meyadin televizyonunun verdiği habere göre; Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Yemen'de Hadramut'ta tutukladığı kişilere ilişkin bilgileri Fransız istihbaratından alıyor. 
 
Haberde Fransız istihbaratından alınan bilgiler doğrultusunda geçtiğimiz günlerde Hadramut'ta El-Kaide'nin önde gelen liderlerinden birisinin tutuklandığı ve bu kişinin tutuklanan ilk El-Kaide mensubu olmadığı belirtildi. 
 
Haberde ayrıca Yemen kaynaklarına dayandırılarak, bölge halkının bile bu tutuklamalar hakkında pek bir şey bilmediği ve tutuklanan El-Kaide liderlerlerinin Hadramut'tan BAE'ye götürüldüğü ifade edildi.
 
BAE ve Fransa arasındaki bu işbirliğinin sebebinin ise Hadramut'ta bulunan Fransız petrol şirketleri olduğu belirtiliyor. 
 
Haberde tutuklanan El-Kaide liderlerinin isimleri de verildi:
 
'Salih amca' lakabıyla bilinen Lütfi El-Yezidi, 'Ebu Yunus' olarak bilinen Abdullah Ömer Aşur, Said El-Gerabi, Abdullah Salih Bamahsun, Ebu Suheyb ismiyle bilinen kişi, Serur El-Ubeydi
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09