Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 17.5.2016 12:31:09

Yemen Müzakereleri: Riyad Heyeti bir kez daha sudan bahanelerle toplantıyı erteletti

Yemen müzakereleri kapsamında dün akşam yapılması beklenen esir ve tutuklular komisyonu toplantısı, Riyad Heyeti'nin toplantıdan 5 dakika önce üyelerinin bazılarının bulunmamasını gerekçe göstererek katılmaması üzerine ertelendi. Yemen Müzakereleri: Riyad Heyeti bir kez daha sudan bahanelerle toplantıyı erteletti

İslami Analiz/Haber Merkezi
Yemen müzakereleri kapsamında dün akşam yapılması beklenen esir ve tutuklular komisyonu toplantısı, Riyad Heyeti'nin toplantıdan 5 dakika önce üyelerinin bazılarının bulunmamasını gerekçe göstererek katılmaması üzerine ertelendi. 
 
Yemen Ulusal Heyeti kaynaklarından edinilen bilgilere göre; Heyetin Kuveyt'te yürütülen müzakerelere, önceki toplantılarda varılan anlaşma üzerine 2 kişiyi daha dahil ettiği ve tüm heyetlerden ikişer kişinin daha komisyona dahil edilmesi kararı alındığı ancak Riyad Heyeti'nin temsilcilerinin eksik olmasını bahane gösterek toplantıya 5 dakika kala katılmama kararı aldığı belirtildi. 
 
Müzakerelerin aksamasında en büyük pay sahibi olarak görülen Riyad Heyeti daha önce de ortak toplantıları erteletmişti. Yemen Ulusal Heyeti, Riyad heyetinin müzakereleri ciddiye almadığını belirtirken,  tutuklular ve esirler komisyonu sorumlularından Nasır Bakırkoz konuyla ilgili yaptığı açıklamada: "Komisyondaki Riyad temsilcisi, görüşmelerden birinde sahada olanlarla alakası olmadığını ve elinde tutuklularla ilgili bilgiler bulunmadığını söyledi" ifadelerini kullanmıştı.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09