Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 27.4.2016 10:40:40

Yemen Müzakere Heyeti: Adil bir siyasi uzlaşı için çalışmalarımız sürüyor

Yemen Ulusal Müzakere Heyeti Başkanı ve Ensarullah Hareketi sözcüsü Muhammed Abdusselam, Kuveyt Emiri Sabah El-Ahmed El-Cabir El-Sabah ile yaptığı görüşmenin ardından müzakerelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Yemen Müzakere Heyeti: Adil bir siyasi uzlaşı için çalışmalarımız sürüyor

İslamî Analiz/Haber Merkezi
 
Yemen Ulusal Müzakere Heyeti Başkanı ve Ensarullah Hareketi sözcüsü Muhammed Abdusselam, Kuveyt Emiri Sabah El-Ahmed El-Cabir El-Sabah ile yaptığı görüşmenin ardından müzakerelerle ilgili açıklamalarda bulundu.
 
Müzakerelerde gelinen aşamanın oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Abdusselam, barış sürecinde Kuveyt'e önemli bir rol düştüğünü belirtti ve Yemen'deki krize adil bir çözüm bulunması için Ulusal güçlerin titizlikle çalıştığını ifade etti. 
 
Ensarullah sözcüsü, devam eden hava saldırılarının sürekli müzakerelerin seyrini değiştirdiğini de söyledi. 
 
Ulusal güçlerin ortaklaşmayla ve adaletle bir çözüm yolu bulmaya çalıştığını belirten Abdusselam, hiçbir tarafın kendi yolunu dayatmaması gerektiğini ve ülkenin siyasi uzlaşıya ihtiyaç duyduğunu ifade etti. 
 
Abdusselam: "Şüphesiz sahada olmaya ve gelişmeleri yakından takip etmeye devam edeceğiz, Altı ilde de yerel komiteleri ve koordinasyon komitesini takip edeceğiz. Sahayla zaten sürekli irtibat halindeyiz, BM ve uluslararası toplum ile olan iletişimimiz de sürüyor." diye konuştu. 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09