Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 28.7.2016 11:04:06

Yemen Alimler Birliği: Suud'un alim görünümlü paralı fitnecileri yaşanan vahşetten sorumludur

Yemen Alimler Birliği, Yemen'in Taiz kentine bağlı Sarari köyündeki katliamının ardından yaptıkları açıklamada, Suud'un parasıyla ortalığı karıştıran alim görünümlü fitnecilerin bu yaşanan vahşetten sorumlu olduğunu belirtti. Yemen Alimler Birliği: Suud

İslamî Analiz/Haber Merkezi
 
Yemen Alimler Birliği, Yemen'in Taiz kentine bağlı Sarari köyündeki katliamının ardından yaptıkları açıklamada, Suud'un parasıyla ortalığı karıştıran alim görünümlü fitnecilerin bu yaşanan vahşetten sorumlu olduğunu belirtti. 
 
Birlikten yayımlanan açıklamada; "Uluslararası toplumu, başta BM Güvenlik Konseyi olmak üzere uluslararası kuruluşları ve insan hakları örgütlerini Sarari Köyü'ne ve tüm Yemen'e yönelik katliamlara karşı sorumluluk almaya davet ediyoruz" ifadelerine yer verildi. 
 
Açıklamada; hükümet, ordu ve güvenlik güçlerine sorumluluklarını yerine getirme ve mazlum halkı zalimlere karşı koruma çağrısında bulunulurken, "Yemen'in tüm evlatlarını da birlik olmaya ve saldırgan koalisyona karşı safları sıklaştırmaya çağırıyoruz" ifadeleri kullanıldı.
 
Suud hanedanlığının paralı milisleri, Salı günü Sarari köyüne baskın düzenlemiş, en az 50 sivili katledip yüzlerce kişiyi yaralamış ve onlarca kişiyi kaçırmıştı.
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09