FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 12.1.2017 11:13:29

Yedioth Ahronoth: Hamas, genç kızlar adına açtığı sanal hesaplarla İsrail askerlerine ulaşıyor

İsrail’de yayınlanan Yedioth Ahronoth gazetesi, İsrail ordusundaki bir kaynaktan aktardığı haberde, Hamas Hareketinin sosyal medyadaki birkaç sanal hesap üzerinden onlarca İsrail askerinin akıllı telefonlarının kontrolünü ele geçirdiğini ortaya çıkardı. Yedioth Ahronoth: Hamas, genç kızlar adına açtığı sanal hesaplarla İsrail askerlerine ulaşıyor

İslami Analiz/Haber Merkezi

İsrail’de yayınlanan Yedioth Ahronoth gazetesi, İsrail ordusundaki bir kaynaktan aktardığı haberde, Hamas Hareketinin sosyal medyadaki birkaç sanal hesap üzerinden onlarca İsrail askerinin akıllı telefonlarının kontrolünü ele geçirdiğini ortaya çıkardı.
Çarşamba günü söz konusu kaynaktan ulaşan haberde Hamas’ın genç kızlar adına açılmış olan sahte hesaplar üzerinden onlarca İsrail askerinin telefonuna ulaştığı belirtildi.
Hamas Hareketinin genç kızlara ait sahte hesaplar üzerinden İsrailli askerler ile uzun görüşmeler gerçekleştirdiğini ifade eden kaynak, bu görüşmeler sayesinde İsrailli askerleri Hamas tarafından telefonlarının kontrolünün ele geçirilmesini sağlayacak sahte isimli bir uygulamayı yüklemeye ikna ettiklerini belirtti.
Kaynağın açıklamasında “Düşman gençlerin dilini iyi biliyor” ifadelerine yer verilirken, diğer askerlerin de sosyal medya tehlikelerine karşı uyarılması için bu hadisenin açıklanması yönünde karar aldıkları ifade edildi.
İşgal ordusundaki kaynak “Mevcut tehdit belki de bizzat İsrail’in güvenliğini hedef alıyor. Bu yüzden hem bu sahte hesapların isimlerini yayınlayacağız hem de askerlerimize sosyal medyanın kullanımı hususunda bazı kurallar getireceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09