Volkan Tekdemir, Şeytanın Asırlık Silahı "Eğlence Kültürü"nü Yazdı!

İslamî Analiz köşe yazarı Volkan Tekdemir, şeytanın eğlence kültürünü bir ifsad aracı olarak asırlar boyunca nasıl kullandığını çarpıcı örnekler üzerinden anlatıyor.

İslamî Analiz/Köşe Yazıları

İslamî Analiz köşe yazarı Volkan Tekdemir, şeytanın eğlence kültürünü bir ifsad aracı olarak asırlar boyunca nasıl kullandığını çarpıcı örnekler üzerinden anlatıyor.

Kulağına her gün usulce fısıldanan modern dönem Müslümanlarının dikkatlice okuması gereken bu yazıdan bir kesit şöyle:

“İletişim yaygınlaştıkça şeytanın ortaya koyduğu eğlence kültürü Dünya üzerinde daha da etkisini arttırmaktadır. Antik çağlardan itibaren toplumları yönetmekte dinle birlikte bir araç olarak kullanılan eğlence kültürü toplumların yaşadığı coğrafyalar ve kültürler değişse bile birbirine benzeşen bir şeklide devam etmiştir. Çünkü nasıl ki Allah’a teslim olmuş insan Allah’tan vahiyle gelen bilgiyi almaya açıksa, şeytanlaşan insanlar da şeytandan gelen bilgiyi fısıltı yoluyla almaya açıktır. Yani şeytan da taraftarlarına vahyetmektedir. Tuzakları örümcek ağına benzeyen şeytan sürekli aynı tuzakları kurmakta ve taraftarlarına da aynı tuzakları telkin etmektedir.

Şeytan yeryüzüne ilk indiğimiz günden beri biz insanoğluna benzer şeyleri fısıldıyor. Duygularımızı tahrik ederek, akletmemizi önlemek istiyor. Bunun için kurumsallaşıyor, fısıltısının gücünü, günahı süslü göstermekteki büyüsünü çağdan çağa yeniliyor. Müslümanın görevi, bir yandan bu fısıltılara kanmayarak kulluğunu; bir yandan da bu fısıltıların toplumları ifsad etmesini engelleyerek halifeliğini ifa etmektir.

Unutmamak gerekir ki, bataklığın kurutulması ancak o bataklığın fark edilmesiyle mümkündür.”

Yazının tamamını okumak için tıklayınız.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09