AMERİKA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 9.1.2019 19:20:15

Venezuela Ordusu darbe çağrılarına karşı Maduro'ya mutlak sadakat sözü verdi

Venezuela Ordusu, Ulusal Meclis tarafından "yasa dışı" ilan edilen ve darbe çağrısında bulunulan Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya "mutlak sadakat" sözü verdi. Venezuela Ordusu darbe çağrılarına karşı Maduro

Venezuela Ordusu, Ulusal Meclis tarafından "yasa dışı" ilan edilen ve darbe çağrısında bulunulan Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya "mutlak sadakat" sözü verdi.

Venezuela'da Silahlı Kuvvetler, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro için orduya darbe çağrısında bulunan Meclis Başkanı Juan Guaido'ya karşı Maduro'ya "mutlak sadakat" sözü verdi.

İHA'nın bildirdiğine göre, Savunma Bakanı Vladimir Padrino, Yüksek Adalet Divanı'nın (TSJ) önünde yemin ederek görev süresini 2025 yılına kadar uzatmaya hazırlanan Maduro'ya desteklerini sunan bir bildiri okudu. Padrino, devlet kanalında yayınlanan açıklamasında, "2019-2025 döneminde başkomutanımıza sınırsız desteğimizi ve mutlak sadakatimizi sunacağız" dedi.

Ulusal Meclis'e vatana ihanet suçlaması

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Ulusal Meclis ile kendisi aleyhine kararlar alan Lima Grubunu destekleyen muhaliflere karşı "vatana ihanet soruşturması" başlatılması emrini verdi. Öte yandan meclis toplantıları Maduro müttefiklerinden oluşan Yüksek mahkeme tarafından iptal edildi.

Vatana ihanetle suçlanan Ulusal Meclis ve muhalifler, Maduro'nun ikinci 6 yıllık görev süresini üstlenmemesini, yeni ve özgür bir seçim yapılana kadar görevlerini Ulusal Meclis'e devretmesini istiyor.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09