ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 7.2.2017 18:12:19

Uyuşturucuyla mücadelede politikasının 'korku krallığı' oluşmasına yol açtığı iddialarına Duterte'den cevap

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Katolik Kilisesi'nin uyuşturucu ile savaş çerçevesinde yürüttüğü politikalarını eleştirmesi üzerine, bu savaşı sürdüreceğini, bu uğurda cehenneme bile gitmeyi göze aldığını söyleyerek, halkına 'birlikte cehenneme gitme' çağrısında bulundu. Uyuşturucuyla mücadelede politikasının

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Katolik Kilisesi'nin uyuşturucu ile savaş çerçevesinde yürüttüğü politikalarını eleştirmesi üzerine, bu savaşı sürdüreceğini, bu uğurda cehenneme bile gitmeyi göze aldığını söyleyerek, halkına 'birlikte cehenneme gitme' çağrısında bulundu.

Filipinler Katolik Piskoposlar Konferansı'nda yayımlanan ve uyuşturucuyla mücadelede politikasının fakir bölgelerde 'korku krallığı' oluşmasına yol açtığı iddiasına yer verilen mektuba Duterte'den tepki geldi.

Duterte, Filipinler halkına seslenerek, 'Eğer siz Katolikler cennete gitmek istiyorsanız ve inanıyorsanız, papazlarınızla, piskoposlarınızın yanında yer alın ama uyuşturucu sorununa son vermek istiyorsanız ben cehenneme gideceğim, siz de benimle gelin' ifadelerinde bulundu.

Bazı papazlar ve piskoposlar Duterte'nin politikalarını yoksul yanlısı olarak görüp devlet başkanını desteklerken, diğerleri başından beri şiddet içerikli politikalara karşı çıkıyor.

Öte yandan Duterte hükümeti, Filipinli ve yabancı insan hakları grupları tarafından ciddi eleştiri altında. Bu gruplar hükümeti 'insanlığa karşı suç' işlemekle suçluyor. Filipinler Adalet Bakanı Vitaliano Aguirre ise eleştirilere cevaben, 'Savaşımız sadece uyuşturucu baronları, bağımlıları ve uyuşturucu satıcılarına yönelik. Siz bunların insan olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bence değiller' açıklamasında bulundu.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09