KÜLTÜR SANAT

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 2.5.2015 13:38:48

Üsküdar'da "Dizeden Notaya" programı: Kitap yazdığı için hapis yatan insanlar tanıdık

Üsküdar'daki Bağlarbaşı Kogre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen etkinlikte, Mehmet Akif Ersoy, Muhammed İkbal, Alaeddin Özdenören, Bediüzzaman Said Nursi, Cahit Zarifoğlu, Erdem Bayazıt, Mehmet Akif İnan, Necip Fazıl Kısakürek ve Sezai Karakoç şiirlerinden bestelenmiş eserler, Aykut Kuşkaya, Ömer Karaoğlu ve Taner Yüncüoğlu tarafından yorumlandı. Üsküdar

Yedi Hilal Derneği, "Dizeden Notaya" etkinliğine ev sahipliği yaptı.
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 1980'li ve 1990'lı yılların anıldığı etkinlikte yaptığı konuşmada, "Biz çok kötü günler yaşadık. Kitap yazdığı için hapishanelerde olan insanlar vardı. Çocuklarımı alıp, onları ziyarete gidiyordum. Fakat kitap yazdıkları için hapse atıldıklarını anlatamıyordum çocuklarıma. Sizler ise bahar hatta yazın doğdunuz" dedi.
Yedi Hilal Derneği Genel Başkanı Mustafa Enesoğlu da "Yedi Hilal, kurulduğu günden beri 'Müslüman öncüleri' kendine rehber bilerek yoluna devam etti. Bugün de ilk defa canlı performanslarla, Yedi Güzel Adam ve Müslüman Öncülerin eserleri, bestecileriyle, sanatçılarıyla, şairleriyle buluşmuş oldu" diye konuştu.
Etkinliğin onur konuğu yazar Ahmet Mercan da bu programda, hatıralarla, yaşanmışlıklarla geleceğe bakmaya çalıştıklarını belirterek, "Çok farklı bir gün yaşadık bugün. Seyirciyle sahne arasındaki mesafe kapanmıştı. Hem 80'li yılları hem de 90'lı yılları hatırladığımız bir müzik armonisiydi. Her kesimden insanların katıldığı güzel bir etkinlik oldu" değerlendirmesinde bulundu.
Yoğun katılımın gerçekleştiği program, Taner Yüncüoğlu, Ömer Karaoğlu ve Aykut Kuşkaya'ya verilen ödüllerle sona erdi.

Kaynak : Yeni Şafak

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09