Ürdün

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 25.7.2018 17:55:42

Ürdün’de İsrail’den doğalgaz ithal eden hükümet protesto edildi: Bu siyonist proje, gelecek nesilleri prangaya vuruyor

Ürdün'de iş sendikaları, İsrail'den doğalgaz ithal edilmesini protesto için gösteri düzenledi. Ürdün’de İsrail’den doğalgaz ithal eden hükümet protesto edildi: Bu siyonist proje, gelecek nesilleri prangaya vuruyor

Ürdün'de iş sendikaları, İsrail'den doğalgaz ithal edilmesini protesto için gösteri düzenledi.
İrbid kentinde 15 sendikanın çağrısıyla İsrail'den gaz ithalatı için boruların döşenmeye başladığı bölge yakınında kurulan protesto çadırında gösteri düzenlendi.
Bölgede toplanan eylemciler, İsrail'den doğalgaz ithalatına tepki gösterdi.
Ürdün'ün İsrail'le 2016 yılında yaptığı gaz anlaşmasını kınayan eylemciler, üzerinde "Siyonist terörüne destek vermek suçtur", "İsrail'le gaz anlaşması iptal edilsin" yazılı dövizler taşıdı.
AA’nın aktardığına göre Sendikalar Konseyi Başkanı Ali el-Abus, eylemde yaptığı konuşmada, "Bu Siyonist proje, gelecek nesilleri prangaya vuruyor. Bu prangalar, gelecek halklar için yıkıcı olacak. (İsrail'le) Normalleşmeye karşıyız. Proje düşmana fayda sağlıyor." ifadelerini kullandı.
Ürdün, İsrail ile Eylül 2016'da imzalanan Leviathan sahasından doğalgaz ithal etmesini öngören anlaşmayı hayata geçirmek için boru döşemeye başlamıştı.
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09