Ürdün

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 1.2.2018 12:05:23

Ürdün Kralı: ''Kudüs kararınızı değiştirin ekonomik baskıları azaltalım'' şeklinde mesajlar alıyoruz

Ürdün Kralı 2. Abdullah, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması kararına karşı çıkması sebebiyle Ürdün’ün ekonomik baskıya maruz kaldığını söyledi. Ürdün Kralı:

Ürdün Kralı 2. Abdullah, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması kararına karşı çıkması sebebiyle Ürdün’ün ekonomik baskıya maruz kaldığını söyledi.

Ürdün Kralı 2. Abdullah “Kudüs’ün kimliğinin korunması için Avrupa ve Hristiyan dünyası ile yardımlaşmak gerektiğini İslam İşbirliği Teşkilatı’nın İstanbul’da yapılan zirvesinde ve İslam Arap ülkelerinin liderlerine açıkladım” dedi.

Kral 2. Abdullah, Ürdün Üniversite öğrencileriyle yaptığı görüşmede, Kudüs konusundaki siyasetleri sebebiyle çok ağır iktisadi ve siyasi baskıya maruz kaldıklarını, Kudüs konusunda kendi taraflarına geçmeleri halinde ekonomik baskıların azaltılacağı konusunda mesajlar aldıklarını söyledi.

Ürdün Kralı, Kudüs’ün "Müslüman ve Hristiyanların Kutsal şehri olduğunu", "Müslümanlara olduğu gibi İsrail’in Filistin’de kiliselere de baskı yaptığını" söyledi.

Ürdün Kralı II. Abdullah önceki gün Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas ile yaptığı ikili görüşmede, başkenti Kudüs olan Filistin devletinin bütün dünyada kabul edilmesi için birlikte hareket edecekleri konusunda görüş birliğine vardıklarını açıklamıştı.

 

Kaynak : Habersol

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09