Ürdün

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 13.2.2016 10:50:51

Ürdün Kralı Abdullah Moşe Yaalon ile görüştü; iki devletli çözüm şart

Ürdün Kralı Abdullah, Münih Güvenlik Konferansı'nın oturum arasında siyonist işgal devleti Savunma Bakanı Moşe Yaalon ile bir görüşme gerçekleştirdi. Ürdün Kralı Abdullah Moşe Yaalon ile görüştü; iki devletli çözüm şart

İslami Analiz/Haber Merkezi
 
Ürdün Kralı Abdullah, Münih Güvenlik Konferansı'nın oturum arasında siyonist işgal devleti Savunma Bakanı Moşe Yaalon ile bir görüşme gerçekleştirdi. 
 
Cuma günü konferansta bir konuşma gerçekleştiren Ürdün kralı, "dünyada aşırılığı ve kökten dinciliği ortadan kaldırmak için Filistin-İsrail çatışmasına bir çözüm bulunması gerektiğini" ifade etti.
 
Siyonist işgal hükümetine yakınlığıyla bilinen Jerusalem Post gazetesinin de geniş yer ayırdığı haberde, Abdullah'ın "İsrail-Filistin çıkmazının iltihaplanmış bir yara olduğu ve IŞİD tarafından da istismar edildiği" açıklamalarına yer verildi. 
 
IŞİD bu durumu istismar ediyor, Filistin'de iki devletli çözüm şart:
 
Abdullah ayrıca Filistin sorununun çözüme ulaşmaması halinde kimsenin adaletten bahsedemeyeceğini, bütün bölgenin 'dini çatışma'nın içinde kalacağını ve IŞİD'in de bunu istismar ettiğini söyledi. Abdullah, iki devletli çözümün herkes için öncelik olması gerektiğini ve çözüm için şart olduğunu belirtti.
 
Öte yandan Jerusalem Post gazetesi, siyonist işgal devleti savunma bakanı Moşe Yaalon'un konferansın oturum aralarında Kral Abdullah ile bir araya gelerek Ortadoğu'daki son gelişmeler hakkında görüştüğünü, Ürdün-İsrail ilişkileri ve Filistin meselesi hakkında konuştuklarını belirtti.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09