Ürdün

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 24.11.2016 14:54:21

Ürdün Kralı: ABD kuruluşlarına hüsn-ü zan ile yaklaşmalı, Trump'a önyargılı bakmamalıyız

Ürdün Kralı: ABD kuruluşlarına hüsn-ü zan ile yaklaşmalı, Trump'a önyargılı bakmamalıyız Ürdün Kralı: ABD kuruluşlarına hüsn-ü zan ile yaklaşmalı, Trump

İslami Analiz/Haber Merkezi
 
İsrail'e en yakın Arap liderlerden birisi olarak bilinen Ürdün Kralı ikinci Abdullah, ABD'de Trump'ın başa gelmesinin ardından aceleci bir tutum takınılmaması gerektiğini ve Amerikan kuruluşlarına karşı hüsn-ü zan ile yaklaşılması gerektiğini söyledi. 
 
ABD'nin yeni başkanı Trump'tan övgüyle bahseden Ürdün Kralı, ABD politikalarında değişikliğin gerçekleşebilmesi için öncelikle idari olarak istikrarın yakalanması gerektiğini ifade etti. 
 
İkinci Abdullah, seçim kapmayası boyunca Trump ve ekibinden yapılan bazı açıklamalara göre muamele etmeyeceğini belirtirken, ABD'nin kuruluşlardan oluşan bir ülke olduğunu ve bazı politikalarının değişebileceğini, bu nedenle de yeni yönetime önyargılarla yaklaşılmaması gerektiğini ileri sürdü. 
 
Avustralya'nın ABC televizyonuna açıklamalarda bulunan Abdullah, Trump'ın seçilmesinin kendilerinin de ilgilendiği birçok meselede durumları değiştirebileceğini söyledi. Trump'ın geçiş için oluşturacağı ekibi görmek için beklenmesi gerektiğini ifade eden Ürdün Kralı, sadece Ortadoğu'nun değil, tüm dünyanın da bunu beklediğini söyledi. 
 
Trump ile geçtiğimiz hafta görüştüğünün de altını çizen Ürdün Kralı, görüşmenin oldukça olumlu geçtiğini, geçiş sürecini yürüten ekip ve kuruluşlardan da çok kişiyi tanıdığını belirtti. 
 
Abdullah, son olarak: "Politikalarda değişiklikler gerçekleşecektir ancak bazılarının düşündüğü gibi endişe verici gelişmelerin yaşanacağını düşünmüyorum. Bu nedenle hüsn-ü zan ile yaklaşmalı ve bir fırsat tanımalıyız" diye konuştu.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09